Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nie będzie Final Four Ligi Mistrzów w Łodzi

Nie będzie Final Four Ligi Mistrzów w Łodzi

Turniej finałowy Ligi Mistrzów w Polsce? Jeszcze do wczoraj istniała taka ewentualność. Niestety, ostatecznie działacze Skry Bełchatów zrezygnowali z wysyłania aplikacji do Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV).

Pomysł zorganizowania turnieju w Polsce narodził się przed środowym meczem z Lube Banca Macerata podczas spotkania Konrada Piechockiego z prezesem Polskiej Ligi Piłki Siatkowej Arturem Popko i szefem sportu w Polsacie Marianem Kmitą. – Doszliśmy do wniosku, że warto w kraju zorganizować turniej finałowy Ligi Mistrzów. Byłaby to wielka frajda dla kibiców – mówi Piechocki. – Jest jednak kilka problemów.

Przede wszystkim finanse. Wszystkie koszty organizacyjne wyniosłyby około 700–800 tysięcy złotych. W tej kwocie jest także wpisowe wynoszące 100 tysięcy euro. Nawet jeśli turniej odbyłby się w jakiejś dużej hali katowickim Spodku lub w łódzkim Pałacu Sportu, impreza byłaby deficytowa. Bo nagrody od CEV są symboliczne (od 30 tysięcy euro dla zwycięzcy po 12,5 tysiąca dla czwartego zespołu Final Four – dop. red.).

źródło: Dziennik Łódzki, sports.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved