Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Macierzysty klub Geira Eithuna zdobył Puchar Norwegii

Macierzysty klub Geira Eithuna zdobył Puchar Norwegii

Tradycyjnie finał pucharu mężczyzn i kobiet organizowany jest w Oslo, a o jego popularności świadczy fakt, iż jest transmitowany LIVE przez największą stację telewizyjną w Norwegii - NRK. W finale Førde VBK pokonało BK Tromsø 3-1 (25-21, 25-19, 21-25, 25-23).

W dniu 6. stycznia hala Domus Athletica w pełni wypełniła się entuzjastycznie reagującą publicznością. Kibice obu drużyn dopingujących z całych sił swoje zespoły, jak i kibice telewizyjni mogli oglądać pasjonujące widowisko.

Faworytem finału była drużyna BK Tromsø, która od wielu lat jest czołowym zespołem ligi norweskiej, posiadającym w swoich szeregach wielu rutynowanych zawodników będących reprezentantami kraju w ostatnich latach, takich jak m.in. Terje Øvergaard (partner Vegarda Høidalena w 2006 w siatkówce plażowej), Roberta Larsena czy Rune Torsteinsena. Na nic jednak zdała się dobra gra w/w zawodników BK Tromsø skoro Førde VBK miało w swoich szeregach wyśmienicie dysponowanego w tym dniu utalentowanego Rubena Inderøy, któremu wtórował reprezentant Norwegii Nils Numme oraz inni zawodnicy drużyny z Førde.Mecz finałowy stał na wysokim poziomie, szczególnie dobra gra w bloku i skuteczna gra w ataku przyniosła Førde VBK tak długo oczekiwany sukces. Poszczególnie sety były bardzo zacięte, a w końcówkach zawodnicy Førde VBK byli skuteczniejsi od swoich przeciwników z północy Norwegii. Najciekawszym fragmentem meczu był set ostatni, w którym to wszyscy spodziewali się rozstrzygnięcia w tie-breaku, ale zawodnicy Førde m.in. dzięki fantastycznej grze młodego Rubena Inderøy zdołali wygrać 8 piłek z rzędu i z wyniku 14-19 doprowadzić, do 21-19, aby w końcu wygrać po zaciętej walce 25-23 i zostać zdobywcą Pucharu Norwegii 2006/07.

Najlepszym zawodnikiem meczu został 18-letni Ruben Inderøy, który w decydujących momentach meczu był najbardziej skutecznym zawodnikiem. Jest to pewnym zaskoczeniem, ponieważ ten młody zawodnik pozostawił w ceniu o wiele bardziej utytułowanych zawodników. Warto wspomnieć, iż Ruben Inderøy (200 cm atakujący) zadebiutował w reprezentacji Norwegii w 2006 roku podczas meczów z reprezentacja Chin i widać, że jego talent rozwija się w szybkim tempie, a być może już niedługo będzie stanowił o sile norweskiej reprezentacji i nie tylko.

Dla całego miasta Førde to duży sukces, więc nikogo nie dziwi fakt, że na zdobywców Pucharu czekało na lotnisku w Førde ok. 800 kibiców, którzy zgotowali swoim ulubieńcom gorące przyjęcie, a atmosferę, którą stworzyli nie da się opisać.

Zdobywcą Pucharu Norwegii 2006/07 kobiet została po raz kolejny drużyna z Oslo – Koll IL, zespół dominujący w ostatnich latach w norweskiej elite. W finale Koll IL pokonał BSI Bergen 3-0 (25-22, 25-21, 25-23). Najlepszą zawodniczką została wybrana Susanne Glesnes z BSI Bergen, która jest partnerką Kathrine Maaseide, tworząc razem z nią jedną z czołowych par światowego beach volley’a.

źródło: volleyball.no, www.mediavolley.no

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved