Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Maciej Jarosz: Nie idealizujmy Serie A

Maciej Jarosz: Nie idealizujmy Serie A

- Może my idealizujemy te włoskie kluby - zastanawia się były znakomity siatkarz Maciej Jarosz po zwycięstwie Wkręt-Metu AZS-u Częstochowa nad włoską Cimone Modeną i to w jej hali. - Może nasza liga, a przynajmniej cztery czołowe zespoły, osiągnęły poziom Serie A. W końcu to my jesteśmy wicemistrzami świata, a nie Włosi.

Maciej Jarosz podkreślił, że z Mariuszem Wlazłym BOT Skra była w stanie pokonać Lube Banca Marche Macerata. – Słynny włoski zespół niczego wielkiego nie pokazał – mówi Maciej Jarosz. – Może my za bardzo idealizujemy tę Serię A.

Maciej Jarosz przyznał, że gdyby nie wygrana częstochowskich siatkarzy we Włoszech, to stawiałby na Jastrzębski Węgiel w meczu PLS-u z udziałem tych drużyn. Teraz to remis i rzuty karne – śmieje się były trener Gwardii Wrocław, który obecnie jest komentatorem Polsatu.Maciej Jarosz zgadza się z opiniami, że czas będzie pracować dla Jastrzębskiego Węgla. – Na papierze ten zespół ma najsilniejszy skład – mówi. – Razem są dość krótko. Czas będzie działać na korzyść podopiecznych trenera Boska. Pozwolę tutaj sobie na dygresję i ukłon w stronę trenera Ireneusza Mazura. Przygotował zespół, który pokonał w lidze silniejszą BOT Skrę. Nie trzeba jak się okazuje sprowadzać trenerów z zagranicy. Wykonuje w Olsztynie dobrą robotę.

Martwi go postawa Mostostalu-Azotów Kędzierzyn-Koźla. – Pojechałem na ostatni mecz z Gwardią – powiedział. – Wiedziałem, że Kuba wyjdzie w pierwszej szóstce. W najczarniejszych snach nie postawiłbym jednak na wygraną Gwardii. Mostostal przed meczem w Rzeszowie stoi na bardzo trudnej pozycji. Resovia jest silnym zespołem i będzie miała za sobą doping pięciu tysięcy ludzi. Na pewno Mostostal i Politechnika mają duży potencjał, a na razie bardzo zawodzą.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved