Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Derby Wysp Kanaryjskich

Derby Wysp Kanaryjskich

- W sobotę zagramy ważny mecz w ekstraklasie - mówi Milena Rosner. Jej Spar Marichal Teneryfa zagra na wyjeździe z Hotel Cantur Las Palmas. Będą to derby Wysp Kanaryjskich.

Jest to jeden z najmocniejszych zespołów w lidze – powiedziała reprezentantka Polski. Marichal jeszcze nie przegrał w lidze hiszpańskiej. Przed Bożym Narodzeniem Spar Marichal grał w Kaliszu mecz Ligi Mistrzyń. Reprezentantka Polski skorzystała z okazji i została na święta w kraju. – Dopiero w Polsce czuje się ich atmosferę, choć śniegu nie było – mówi. – Na Teneryfie temperatura jest taka, że w zimie można chodzić w bluzce z krótkim rękawem. Nastrój świąteczny i noworoczny czuje się po udekorowanych drzewach w parkach i na skwerach. Wisi dużo lampek i świecidełek.

Reprezentantka Polski podkreśla dużą życzliwość i otwartość mieszkańców wyspy. – Życzenia często składają sobie ludzie całkiem obcy – powiedziała. Milena Rosner śledzi co dzieje się w polskiej siatkówce. – Konkurs na trenera kadry jest dobrym pomysłem – powiedziała. – Jednak, po ewentualnym wyborze, trener zagraniczny nie zawsze musi się sprawdzić.Jej zdaniem należałoby raz jeszcze dać szanse Andrzejowi Niemczykowi. – Ma wady jak każdy, ale jego osiągnięcia są niezaprzeczalne – powiedziała. – Doprowadził zespół do dwóch mistrzostw Europy. Nie tylko on jest winien temu co się stało w kadrze w 2007 roku. Wiele stron ma w tym swój udział.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved