Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Puścili Oczko

Puścili Oczko

W 2004 roku występował w kadrze Stanisława Gościniaka i LŚ. Teraz zagra we Wrocławiu. Jakub Oczko to bodaj najgłośniejsze siatkarskie nazwisko ostatnich dni w PLS. Już 5 stycznia informowaliśmy, że zawodnik prawdopodobnie zostanie wypożyczony do EnergiiPro Gwardii.

Wczoraj ten manewr stał się faktem, choć dopięcie sprawy łatwe nie było. Do walki o zawodnika włączyły się bowiem inne zespoły z dolnych rejonów PLS: Mostostal, Jadar i Delecta. Niektórym bardziej niż o zatrudnienie tego zawodnika chodziło jednak o to, by zwyczajnie nie trafił on do Wrocławia.

Przejęli zobowiązaniaNasza oferta została przebita, ale nie rezygnujemy z walki o tego gracza – zapowiadał prezes Gwardii Stefan Fiedorow. I z obietnicy się wywiązał. – Oczko jest nasz. Wypożyczyliśmy go na pięć miesięcy z opcją transferu definitywnego po sezonie. Zgodnie z umową przejmujemy finansowe zobowiązania częstochowian wobec zawodnika. Sprawa została dogadana telefonicznie, a dziś Kuba pojawi się we Wrocławiu. W czasie sobotniego meczu z Delectą Bydgoszcz (Orbita, godz. 18) będzie już do dyspozycji trenera – powiedział nam wczoraj menedżer sekcji Stanisław Łopaciński.

To prawda. Wszystko jest już dogadane. Czekam jeszcze tylko na jeden telefon od częstochowskich działaczy, ale wiem, że mnie puszczą. Dlaczego Wrocław? To była konkretna oferta. W tym zespole powinienem dostać szansę pogrania sobie. Myślę, że utrzymamy tę Gwardię – powiedział wczoraj po południu 26-letni Oczko, który w marcu będzie bronił pracy licencjackiej na Politechnice Częstochowskiej (kierunek wychowanie fizyczne).

Zna Orbitę

Oczko to były reprezentant Polski juniorów. W 2001 roku brał udział w MŚ rozgrywanych w Orbicie. Biało-czerwoni zajęli wówczas odległą pozycję, mimo że w zespole byli także m.in. Arkadiusz Gołaś, Michał Bąkiewicz, Wojciech Grzyb, Michał Winiarski czy Paweł Siezieniewski. Później zawodnik ocierał się także o seniorską reprezentację. – W 2004 roku pojechałem nawet do Francji na mecze Ligi Światowej. Pamiętam, że w drugim meczu trener Gościniak wpuścił mnie na parę piłek – dodał nowy gwardzista.

Karnety czekają

Z 450 karnetów na mecze EnergiiPro Gwardii w sezonie 2006/07 sprzedanych zostało na razie 270. – Ich cena nadal wynosi 100 zł, ale wciąż jest korzystna. Kiedy przyjadą czołowe zespoły, w dniu meczu bilety będą kosztować 25 zł – wyjaśnia menedżer Stanisław Łopaciński. Karnety można kupować w siedzibie sekcji (w godz. 9-13) przy Krupniczej bądź w kasach Orbity przed spotkaniami.

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved