Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Przed meczem Gwardia Wrocław – Delecta Bydgoszcz

Przed meczem Gwardia Wrocław – Delecta Bydgoszcz

Sobotni mecz z Delectą Bydgoszcz śmiało można nazwać spotkaniem o sześć punktów, nie tylko dla ekipy ENERGIAPRO Gwardii Wrocław, ale także dla siatkarzy z Bydgoszczy.

Komplet punktów zdobyty w sobotę może na koniec sezonu okazać się bezcenny. Zarówno Delecta jak i ENERGIAPRO Gwardia przed sezonem były skazywane na walkę o utrzymanie. Jednak po czterech kolejkach prognozy przedsezonowe się póki co nie sprawdzają, bowiem oba zespoły są w pierwszej ósemce. Świadczyć to może między innymi o tym iż obie drużyny do każdego meczu podchodzą z dużą wolą zwycięstwa niż inne silniejsze kluby.

Delecta w trakcie sezonu wzmocniła się sprowadzając Krzysztofa Janczaka, który w przeszłości reprezentował między innymi drużynę Gwardii Wrocław. Grający ostatnio w lidze włoskiej Janczak w swoim debiucie z Politechniką Warszawa nie pokazał wszystkich swoich umiejętności. Pozostaje mieć nadzieję, że w sobotę także będzie w nie najlepszej dyspozycji. Drużyna z Bydgoszczy nie ma w swoim składzie zdecydowanego lidera drużyny, który w decydujących momentach bierze ciężar gry na siebie. Na pewno ciężar gry będzie rozkładał się na całą drużynę i dyspozycja danego dnia poszczególnych zawodników będzie decydować o postawie drużyny.Bydgoszczanie przyjeżdżają do Wrocławia wzmocnieni faktem odniesienia historycznego pierwszego zwycięstwa w Polskiej Lidze Siatkówki. Trzy punkty wywalczone w meczu z Politechniką pozwolą im na pewno uwierzyć we własne umiejętności. Jednak siatkarze ENERGIAPRO Gwardii także są wzmocnieni psychicznie po wygranej nad Mostostalem. O formę zawodników możemy być spokojni bowiem widać, ze forma z meczu na mecz jest coraz wyższa. Jak mówi Maciej Krupnik Jak odczarujemy swoje głowy, to mecz z Bydgoszczą będzie dobrym widowiskiem. Problem z „głowami” siatkarzy Gwardii może być zatem jedynym zmartwieniem kibiców. Jeżeli „gwardziści” zagrają przyzwoicie szczególnie w polu zagrywki oraz w bloku, a te dwa elementy wychodziły im ostatnio najlepiej, to problem z „głowami” może okazać się błahostką.

O oprawę sobotniego meczu zadba Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN, które w czasie meczu będzie organizowało aukcję zbiórki pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza aukcją zbiórki pieniędzy, stowarzyszenie przygotowało szereg innych atrakcji. Pomimo tego iż mecz zaczyna się o godz. 18 to my zachęcamy do wcześniejszego przybycia i uczestnictwa we wszystkich akcjach stowarzyszenia.

Ostatnie spotkania:

10.12.2006
Delecta Bydgoszcz - Gwardia Wrocław 3:1
(25:15;23:25;25:21;25:17)
12.02.2005
Delecta-Chemik Bydgoszcz - Gwardia Wrocław 3:0
(25:20, 25:22, 25:20)
30.10.2004
Gwardia Wrocław - Delekta-Chemik Bydgoszcz 3:2
(28:26, 25:22, 24:26, 24:26, 15:13)

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved