Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Foppapedretti zbyt silne dla Winiar

LM: Foppapedretti zbyt silne dla Winiar

Mimo słabego początku i porażki w dwóch pierwszych setach do 16 oraz 13, kaliskie Winiary potrafiły nawiązać równorzędną walkę z mistrzyniami Włoch. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 dla Foppapedretti.

Początek meczu to wyrównana walka punkt za punkt do pierwszej przerwy technicznej (7:8). W tej fazie meczu z bardzo dobrej strony pokazały się Anna Barańska, Tereza Matuszkova oraz Angelina Gruen i Jenny Barazza. Im dłużej trwała gra tym wyrazistsza stawała się przewaga Bergamo. Gospodynie nie spuściły jednak głów i dawały się we znaki rywalkom silnie atakując ze skrzydeł (Barańska, Woźniakowska). Podczas drugiej przerwy technicznej mistrzynie Włoch prowadziły już czterema punktami (12:16). Zawodniczki z Kalisza popełniały zbyt dużo własnych błędów. Po kilku skutecznych zbiciach Manuelii Secolo na tablicy wynikow pojawił się rezultat 14:21a partię zakończyły dwa błędy kaliszanek (16:25).

Druga odsłona rozpoczęła podobnie jak pierwsza. Gra była równa do stanu (4:6) dla Foppapedretti. Skuteczne dwa bloki Mai Poljak na Ani Barańskiej oraz kilka własnych błędów spowodowało, że zdenerwowanie wkradło się w szeregi gospodyń. Błędy zaczęły popełniać również siatkarki z Bergamo, dzięki czemu kaliszanki zbliżyły się do nich na jeden punkt (9:10). Trener Foppapedretti szybko zareagował na tą sytuację prosząc o czas. Po przerwie mocno skoncentrowane zawodniczki z Bergamo zaczęły grać swoją siatkówkę. W ataku brylowały przede wszystkim Angelina Gruen, Francesca Piccinini i Jenny Barazza. Nieliczne ataki kaliszanek pozwalały zdobywać im pojedyncze punkty. Podczas drugiej przerwy technicznej przewaga Bergamo wynosiła aż siedem „oczek”. Winiary miały poważne problemy z celnością na skrzydłach, co w połączeniu z błędami serwisowymi uniemożliwiało im nawiązanie walki skutecznej walki. Partia po akcji niezawodnej Gruen zakończyła się przy stanie 13:25.

Trzeci set to bardzo dobra gra gospodyń, które od początku mozolnie zdobywały punkty. Skutecznie swoje akcje wykańczały Anna Barańska i Tereza Matuszkova (7:4), zaczął funkcjonować kaliski blok. Rywalki jednak nie odpuszczały i goniły zespół Igora Prielożnego. Podobnie jak w poprzednich partiach atak Bergamo rozkładał się pomiędzy Gruen, Barazzę, Secolo i Piccinini. Skuteczne dwie akcje Niemki doprowadziły do remisu (11:11). Od tego momentu gra wyrównała się do czasu drugiej przerwy technicznej (16:15). Zawodniczki z grodu nad Prosną dobrą zagrywką odrzuciły rywalki od siatki, co znacznie ułatwiło im grę w obronie. Gdy Gruen zaatakowała w aut (22:18) zdawało się, że losy seta są już przesądzone, jednak końcówka była nerwowa. Siatkarki Foppapedretti zbliżyły się do gospodyń na jeden punkt (22:21), na szczęście w decydujących momentach kaliszanki nie zawiodły. Efektowny blok Eleonory Dziękiewicz na Serenie Ortolani dał im zwycięstwo w tej partii 25:23.

Set numer cztery to zacięta walka po obu stronach siatki. Bardzo dobrze w bloku spisywała się Mialda Spalova z Winiar jak i Maja Poljak z Foppapedretti. Siatkarki Bergamo świetnie prezentowały się w obronie, a po akcjach Mai Poljak oraz Angeliny Gruen wyszły na dwupunktowe prowadzenie (9:11). Anna Barańska starała się odwrócić losy meczu, jednak jej silne zagrywki były precyzyjnie odbierane przez rywalki. Do końca partii Winiarom nie udało się już oddrobić strat. Na domiar złego w decydujących momentach dwukrotnie na ręce rywalek nadziała się Barańska (18:21). Ostatecznie partia, po ataku Gruen, zakończyła się rezultarem 22:25. Winiary uległy Foppapedretti 1:3.

Winiary Kalisz – Foppapedretti Bergamo 1:3

(16:25, 13:25, 25:23, 22:25)

Winiary: Barańska, Dziękiewicz, Woźniakowska, Spalova, Godos, Matuszkova, Sawicka (libero) oraz Owczynnikowa, Żebrowska

Foppapedretti: Gruen, Barazza, Secolo, Piccinini, Lo Bianco, Poljak, Croce (libero) oraz Ortolani, Paggi