Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Horrem kończy współpracę z Pettersenem

Horrem kończy współpracę z Pettersenem

Iver i Bård pochodzący z regionu Møre og Romsdal, grali ze sobą przez ostatnie dwa lata, mając na swoim koncie kilka sukcesów na arenie międzynarodowej. Od nowego sezonu ich drogi się rozchodzą. To właśnie Iver Horrem podjął decyzję o rozwiązaniu tej pary.

Bård Inge nie chciał poświęcić pewnych rzeczy, by być coraz lepszym – powiedział Iver Horrem.

W ciągu ostatnich kilku lat Pettersen dwukrotnie zmieniał partnerów. Według Ivera jedną z przyczyn rozstania był brak koncentracji i odpowiedniego zaangażowania na treningach ze strony Bårda, a także kilka innych rzeczy. Ponadto zdawał sobie sprawę, że ich przyjaźń została wystawiona na próbę. – Ostatnio byliśmy rozdrażnieni i łatwo popadaliśmy w konflikty – powiedział.Horrem i Pettersen zdecydowali się pójść osobnymi drogami już przed świętami, ale dopiero tydzień temu Iver ogłosił tą decyzję mediom. A więc rozpoczęło się „polowanie” na nowego zawodnika, który zastąpi Pettersena, ponieważ Iver chce wystąpić na Olimpiadzie w Chinach. – Chciałbym grać z dobrze blokującym partnerem – wyznał.

Na dzień dzisiejszy najbardziej prawdopodobną alternatywą jest współpraca z Vegardem Høidalenem, jednak wcześniej musiałby on zrezygnować z występów z Kjellem Arne Gøranssonem z którym gra od jesieni. Ponadto dla Gøranssona (który wraz z Horrem występuje w zespole z Kristiansund) byłaby to duża strata. W grę wchodzą także inne rozwiązania, a jednym z nich jest stworzenie duetu z Øyvindem Hordvikiem, który w przyszłości ma szansę stać się wartościowym zawodnikiem. Jednak jest on na razie zbyt młody i ma niewielkie doświadczenie by grać z Horrem.

Jest jeszcze jedno pytanie: co stanie się z Kjellem Arne Gøranssonem?

Nie rozmawiałem jeszcze z Kjellem, ale został poinformowany o tym co się dzieje. Na razie jeszcze nic pewnego nie wiem. Zdecyduję o wszystkim w ciągu dwóch tygodni. Plan jest taki, by około 20 stycznia wyjechać do Brazylii i tam rozpocząć przygotowania do nowego sezonu – powiedział Iver Horrem.

Horrem został uznany w rankingu FIVB najlepszym serwującym -prędkośc 98,6 km/h. Drugie miejsce zajął Niemiec Julius Brink – 98 km/h, a trzecie Ricardo Santos z Brazylii.

źródło: inf. własna, www.tk.no

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved