Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wiesław Popik: za sześć punktów we Wrocławiu

Wiesław Popik: za sześć punktów we Wrocławiu

- To nas wskazywano jako jednych z kandydatów do spadku - mówi trener BKSCh Delekta Bydgoszcz, Wiesław Popik. - Raz jeszcze okazało się, że sport jest nieprzewidywalny.

W poprzedniej kolejce Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle przegrał z Gwardią Wrocław 0:3, a bydgoszczanie pokonali w takim samym stosunku J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska. Zespół ze stolicy narzekał na sędziowanie. Sami sobie są winni – powiedział Wiesław Popik. – W drugim secie prowadzili 24:21. Kto bronił im wygrać? Przy tej przewadze rzadko zdarza się przegrać.

W zespole bydgoskim wystąpił Krzysztof Janczak.Jeszcze nie pokazał wszystkiego co potrafi. Musi zgrywać z naszymi rozgrywającymi. Na to potrzeba czasu – powiedział trener Delekty. W tym zespole dobrą formę prezentowali m.in. zawodnicy doświadczeni Adam Nowik i Krzysztof Kocik. Trener Popik przypomina, że na początku sezonu jego klub grał głównie z „górą tabeli.”Bardzo ważny będzie dla nas styczeń – powiedział. – W następnej kolejce spotkamy z Gwardią. O takich meczach mówi się, że są za sześć punktów. Na dzisiejszym treningu zajmiemy przygotowaniem taktycznym. Zobaczymy kasetę z ostatnim spotkaniem. Bardzo dobrze zagrali w nim Sopko i Januszkiewicz. Zwykle to bywa, że gra przeciw swojemu byłemu klubowi wyzwala dodatkowe ambicje.

Wiesława Popika, tak wielu ludzi z siatkarskiego środowiska, zaskoczyła porażka Mostostalu. Przed sezonem zespół ten grał dobrze – powiedział. – Graliśmy przeciw niemu w Pucharze Polski i wiem jakie możliwości ma kędzierzyńska drużyna. Nie wiem co się stało, dlaczego Mostostal znalazł się w dołku.

Jego zdaniem wygrać Mostostalowi w Rzeszowie będzie bardzo trudno. Resovia ma wyrównany skład, niewiele zmienił się on w porównaniu z poprzednim sezonem – powiedział Wiesław Popik.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved