Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Rzeszowie bardzo dobre nastroje

W Rzeszowie bardzo dobre nastroje

Dziewięć punktów i pozycja wicelidera tabeli - taki jest dorobek siatkarzy Resovii po czterech kolejkach. Trudno się więc dziwić, że Jan Such nie kryje swego zadowolenia. Rok temu tyle punktów mieliśmy po pierwszej rundzie - mówi.

Mieliśmy w tych czterech spotkaniach tego sezonu trzy wyjazdy i nie były one łatwe – powiedział rzeszowski szkoleniowiec. – Gwardia okazuje się, że nie jest taka słaba jak początkowo mówiono. Za wcześnie na wyciąganie wniosków, ale na pewno walka o miejsce w czołowej ósemce będzie bardziej twarda niż wydawało przed rozgrywkami. Udział w niej będzie musiała też brać Resovia.

W najbliższej kolejce Resovia zagra z Mostostalem-Azotami Kędzierzynem-Koźle. Nastroje w obu zespołach są diametralnie różne. Jedni i drudzy mieli stanowić, razem z J.W.Construction AZS Politechnika Warszawska, bezpośrednie zaplecze wielkiej czwórki. Na razie zespół z Kędzierzyna zawodzi. Nie mam wątpliwości, że u nas Mostostal odrodzi – mówi Jan Such. – Tydzień później spotkamy z Bydgoszczą. W trzech ostatnich kolejkach zagramy z czołowymi zespołami – BOT Skrą, PZU AZS i Jastrzębiem. Wtedy nastąpi weryfikacja naszych umiejętności. Te mecze albo ostudzą, albo wzmocnią nasze apetyty.Jan Such liczy, że ze względu na dobrą postawę polskich zespołów w europejskich pucharach w tym sezonie w przyszłym piąta lokata w PLS-ie zapewni udział w tych rozgrywkach. Dlatego chcemy o nią walczyć – powiedział.

W 1/8 finału Pucharu CEV atrakcyjnie zapowiada się rywalizacja PZU AZS Olsztyn z Jastrzębskim Węglem. Aktualnie lepszy jest Olsztyn – mówi trener Resovii. – Ogromną rolę w tym zespole ogrywa Paweł Zagumny. Zawodnicy dłużej byli ze sobą. Jastrzębski Węgiel przygotowania praktycznie zaczął w lidze. Czas jednak działa na korzyść tej drużyny.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved