Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 13. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 13. kolejki I ligi mężczyzn

Rozgrywki I ligi mężczyzn osiągnęły półmetek. W ostatniej kolejce pierwszej rundy spotkań, w kategoriach niespodzianki można rozpatrywać jedynie wyjazdowe zwycięstwo BBTS-u w meczu z rezerwami bełchatowskiej Skry.

Mało kto w meczu BBTS-u ze Skrą II Bełchatów postawiłby bielszczan w roli faworyta. Jednak to właśnie oni sprawili swoim kibicom noworoczną niespodziankę pokonując bełchatowian bez straty seta. O zwycięstwie ekipy z Bielska-Białej zadecydowała dobra gra w początkowych fazach setów i konsekwentne „dowożenie” przewagi do końca. To zwycięstwo z pewnością poprawi atmosferę w zespole gości, których stawiano od jakiegoś czasu jako głównego kandydata do spadku.

Biegunowo różne nastroje panują w ekipach sobotnich rywali – Avii Świdnik i Bzury Ozorków. Avia powoli wychodzi na prostą po słabym początku sezonu i pladze kontuzji w zespole. Wygrana z Ozorkowem 3:0 pozwoliła świdniczanom awansować na piąte miejsce w tabeli, która gwarantuje spokojny byt ligowy, choć o utrzymanie tej lokaty z pewnością nie będzie łatwo. Znacznie gorzej prezentują się humory w drużynie z Ozorkowa, która przegrywa mecz za meczem i w ligowym układzie wyprzedza już tylko ekipy z Hajnówki i Spały.

GTPS Gorzów Wielkopolski to chyba największe rozczarowanie pierwszej rundy rozgrywek I ligi. Zespół, który miał stawiać czoła najlepszym, często nie potrafił sobie poradzić z potencjalnie słabszymi rywalami. Tak było i tym razem w Jaworznie, gdzie miejscowy Energetyk zgarnął komplet punktów wygrywając z GTPS-em 3:1 i przeskoczył rywali w tabeli.

Pierwszą rundę rozgrywek na pozycji lidera zakończą siatkarze z Nysy. Akademikom bowiem nie sprostał beniaminek z Poznania. Dobrze spisujący się Inotel potrafił już zaskakiwać wygrywając z silniejszymi rywalami, tym razem jednak nie udało im się wygrać z AZS-em Nysa nawet seta. Nysanie gładko wygrali 3:0 robiąc kolejny krok do awansu w szeregi najlepszych drużyn w Polsce.

Dystansu do lidera nie traci również Płomień Sosnowiec, który przez długi czas przewodził stawce pierwszoligowców, by stracić oddać pierwsze miejsce w 12. kolejce. „Kaziki” bez problemów odniosły zwycięstwo nad SMS-em Spała i do lidera z Nysy tracą tylko jeden punkt. Następna kolejka to dla sosnowiczan okazją do odpoczynku, gdyż to właśnie oni będą pauzować.

Na wpadkę nie pozwoliła sobie również trzecia drużyna nadająca ton ligowym rozgrywkom. W rozegranym we środę spotkaniu Joker Piła również bez straty seta pokonał SPS Zduńską Wolę. Kibicom SPS-u z pewnością marzyła się niespodzianka takiego kalibru jak pokonanie Płomienia w ubiegłej kolejce, jednak pilanie wzmocnieni powrotem po kontuzji Przemysława Lacha spokojnie poradzili sobie z beniaminkiem. Dzięki porażce Skry II Bełchatów ich przewaga nad czwartą drużyną ligi wzrosła do siedmiu punktów.