Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Reprezentacja Polski seniorek rozczarowaniem roku 2006

Reprezentacja Polski seniorek rozczarowaniem roku 2006

W ubiegłym roku więcej było sukcesów i radości, niż porażek. Czytelnicy Strefy Siatkówki byli jednak bezlitośni, wskazując jednoznacznie na największe rozczarowanie 2006 roku. Najwięcej głosów zebrała tu reprezentacja Polski seniorek.

O złej ocenie sezonu reprezentacyjnego w wykonaniu naszych siatkarek świadczą także dwa kolejne miejsca. Sporo głosów zebrała Małgorzata Glinka, która po konflikcie z trenerem zrezygnowała z gry w reprezentacji. Na trzecim miejscu znalazł się Andrzej Niemczyk, który najpierw sam zdecydował o swoim rozstaniu z kadrą, a później został zwolniony przez PZPS.

1. Reprezentacja Polski seniorek – 38,34%Nieudane występy w Grand Prix, zakwalifikowanie się do mistrzostw świata dopiero w turnieju barażowym, wreszcie słaby występ na mistrzostwach – nie tego oczekiwali wszyscy od tej reprezentacji. Do tego należy dodać fatalną atmosferę wokół reprezentacji i rozwiązanie całej ekipy przez PZPS. Po dwóch mistrzostwach Europy era „Złotek” zakończyła się w bardzo złym stylu.

Oczekiwania kibiców wobec naszej żeńskiej reprezentacji były spore. Wprawdzie niewielu oczekiwało medalu na mistrzostwach świata, ale każdy oczekiwał lepszej gry, walki i dobrych spotkań naszej reprezentacji. To co zobaczyliśmy nie przypominało zespołu. Dobra gra tylko niektórych zawodniczek, fatalna atmosfera i klęska za klęską z silniejszymi przeciwniczkami.

Nie najlepsze wrażenie spotęgował konflikt Andrzeja Niemczyka z Małgorzatą Glinką, później nieporozumienia pomiędzy trenerem a działaczami PZPS, wreszcie radykalna decyzja o rozwiązaniu reprezentacji. Czytelnicy Strefy Siatkówki dali wyraz swojej dezaprobacie wskazując nasze siatkarki jako największe rozczarowanie ubiegłego roku.

2. Małgorzata Glinka – 19,31%

Nie błyszczała jak dawniej grając w reprezentacji, w turniejach Grand Prix. Na jednym z nich ostro posprzeczała się z trenerem Andrzejem Niemczykiem, który wyrzucił ją z kadry, do której nie wróciła i nie pojechała na mistrzostwa świata, pomimo zmiany trenera.

3. Andrzej Niemczyk – 16,71%

Budzi emocje zarówno pozytywne, jak i negatywne. Rok 2006 zapisał w swojej karierze niezbyt chlubnym porzuceniem reprezentacji (czego później się wypierał, w końcu zwolniony przez PZPS).

Kolejne miejsca:

4. Krzysztof Wanio i powitanie siatkarzy – 13,68%

5. AZS Białystok – 4,21%

6. GTPS Gorzow Wlkp. – 2,63%

7. Reprezentacja Polski juniorek – 2,31%

Kolejne miejsca zajęli: Waldemar Wspaniały, Polsat Sport, Piotr Gruszka, Mirosław Przedpełski, PZU AZS Olsztyn i Izabela Bełcik. Inne propozycje nie uzyskały więcej niż trzy głosy.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved