Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Polsce

Mistrzostwa Świata w Siatkówce Plażowej w Polsce

Światowa Federacja Siatkówki (FIVB) przyznała Polsce organizację Mistrzostw Świata do lat 19 w Siatkówce Plażowej. Tegoroczne SWATCH FIVB World Championships odbędą się w Mysłowicach w dniach od 10 do 15 lipca.

Rok temu mistrzostwa świata tej kategorii wiekowej rozegrano na Bermudach i udział w niej wzięło 47 par z 19 krajów.

Z kolei rok temu Mysłowice gościły mistrzostwa świata do lat 21, w których nasze pary wywalczyły dwa medale. Tomasz Sinczak i Rafal Szternel ulegli jedynie w finale Brazylijczykom Pedro i Bruno, zdobywając medal srebrny, zaś para Piotr Marciniak i Krzysztof Orman wywalczyła brązowy krążek.Dzięki staraniom Polskiego Związku Piłki Siatkowej nasz kraj ponownie będzie gościć imprezę tej rangi w siatkówce plażowej – powiedział Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że FIVB to właśnie nam powierzyła organizację mistrzostw świata i wierzę, że dzięki niej siatkówka plażowa w naszym kraju będzie równie popularna, co halowa. Z niecierpliwością czekam na sukcesy par polskich, które mam nadzieję, sprawią podobną niespodziankę co ich starsi koledzy przed rokiem – dodał prezes Przedpełski.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved