Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Łukaszewska najlepsza

Marta Łukaszewska najlepsza

Marta Łukaszewska jest w tym sezonie najlepszą siatkarką mieleckiego zespołu. Marta przyszła latem minionego roku do Stali Mielec ze Skry Bełchatów. Początkowo była nieśmiała, ale szybko wkomponowała się z nowy zespół, którego jest obecnie najlepszą zawodniczką.

Jej ataki są z meczu na mecz coraz mocniejsze, potrafi „wbijać gwoździe” w parkiet.

– W meczu przeciwko Gedanii Gdańsk rozegrała pani bardzo dobre spotkanie. Czuła się pani gwiazdą zespołu?Marta Łukaszewska: Absolutnie nie. Wyszłyśmy na boisko maksymalnie skoncentrowane i z postanowieniem, że każda z nas musi dać z siebie wszystko. I każda z nas ma swój udział w tej wygranej. U nas nie ma gwiazd, my gramy i wygrywamy całym zespołem.

– W waszej grze widać było wręcz determinację.

Bo byłyśmy zdeterminowane, bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie, bo porażka postawiłaby nas w bardzo kłopotliwej sytuacji. Wszystkie dziewczyny pięknie walczyły i wszystkie przyczyniły się do tej wygranej.

– Możecie teraz głęboko odetchnąć, było już niedobrze…

Oddech będzie krótki. Nie możemy się zachłystywać tą wygraną, jedziemy teraz do Poznania na równie ważny mecz, jak ten z Gedanią. Musimy być cały czas skoncentrowane.

– W waszej grze w pojedynku z Gedanią był jeden wielki mankament.

Tak, była nim zagrywka. Popsułyśmy bardzo dużo serwów, ale na szczęście w pozostałych elementach sobie radziłyśmy i to chyba zadecydowało o wygranej. Nad zagrywkami musimy jednak teraz więcej popracować, nie możemy psuć tylu podań, bo źle to się będzie dla nas kończyć.

– Tą wygraną chciałyście coś komuś udowodnić?

Chyba tylko sobie to, że potrafimy wygrywać. Także niektórym osobom, które po przegranym meczu z AZS Białystok zwątpiły w nas. Nastroje po tamtej porażce były w naszej drużynie fatalne, teraz odbudowałyśmy się psychicznie.

– W Poznaniu, gdzie zagracie w sobotę, będzie znacznie trudniej niż w meczu z Gedanią.

Wiemy o tym i spodziewamy się tam przeprawy. Nasze rywalki spadły na ostatnie miejsce w tabeli i podejdą do meczu maksymalnie skoncentrowane. My jednak nie mamy innego wyjścia jak wygrać, choćby za dwa punkty, ale musi być zwycięstwo.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved