Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Muszynianka przegrała do zera

LM: Muszynianka przegrała do zera

Dynamo pokonało Muszyniankę 3:0 w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzyń. Do Rosji Muszynianka pojechała z jedną rozgrywającą - Ewą Cabajewską i bez przyjmującej, Ingrid Siscovich.

Polki wyszły na boisko bardzo spięte, jakby bały się swoich rywalek. Co prawda objęły prowadzenie 1:0, ale po chwili Rosjanki prowadziły 8:2, 15:7. Przy stanie 24:11 zespół z Muszyny obronił pierwszą piłkę setową, ale był bezradny przy ataku ze środka Marii Borodakowej.

Przez większą część drugiego seta Rosjanki grały jakby rozkojarzone, źle przyjmowały, popełniały mnóstwo błędów w obronie. Tymczasem Polki śmielej sobie poczynały w ataku i przy stanie 13:14 zdenerwowany trener Dynama Dmitrij Fomin poprosił o czas.

Po przerwie miejscowe zaczęły grać na Jeketierinę Gamową i w efekcie na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:15. Siatkarki z Muszyny jednak nie poddały się i zacięta walka trwała do stanu 22:21. Wtedy punkt zdobyła Natalia Hanikoglu, zaś w następnej akcji Tina Lipicer zaatakowała w aut. Polki znowu obroniły pierwszą piłkę setową, lecz atak z obejścia Borodakowej był już skuteczny.

Przy stanie 4:0 w trzecim secie trener Muszynianki-Fakro Bogdan Serwiński wziął czas i poprosił swoje zawodniczki, aby „cokolwiek zrobiły na boisku”. Faktycznie początek seta w wykonaniu jego podopiecznych był fatalny – nie potrafiły dobrze przyjąć piłki, atakowały w aut lub w blok.

Reprymenda szkoleniowca z Muszyny poskutkowała, gdyż po chwili przyjezdne przegrywały tylko dwoma punktami. Było 4:2, 5:3, lecz Polki znów stanęły. Na pierwszą przerwę techniczną schodzono przy stanie 8:3. Polki nie podjęły już walki, a mecz zakończył atak Dominiki Sieradzan w blok.

Dynamo: Anastazja Bielikowa, Lesla Machno, Natalia Hanikoglu, Maria Borodakowa, Jeketierina Gamowa, Tatiana Graczewa, Natalia Kurnosowa (libero) oraz Natalia Gonczarowa, Natalia Rykowa.

Muszynianka-Fakro: Dorota Pykosz, Marlena Mieszała, Ewa Cabajewska, Anna Rybaczewska, Tina Lipicer, Natalia Bamber, Magda Banecka (libero) oraz Maja Soja, Anna Szydełko, Dominika Sieradzan.

źródło: sports.pl