Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Częstochowianie wygrali we włoskiej Modenie

Częstochowianie wygrali we włoskiej Modenie

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa wygrał z zespołem włoskiej Modeny 3:1. Akademikom, do gry w kolejnej rundzie Top Teams Cup, potrzebne jest jeszcze jedno zwycięstwo.

W porównaniu z występem w Bełchatowie w składzie częstochowian nastąpiła jedna zmiana. Za Marcina Wikę zagrał Riley Salmon. Amerykanin wypadł dobrze. Zwłaszcza w pierwszym secie, w którym nasza drużyna dość wyraźnie przeważała. W drugiej części partii osiągnęła czteropunktową przewagę i zwyciężyła 25:21.

W drugim secie częstochowianie również do pewnego momentu byli lepszym zespołem, prowadzili nawet 19:16 i 20:18. Końcówka należała jednak do grających bez swoich gwiazd – Andrei Gianiego i Andrei Sartorettiego, zawodników Cimone. Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania i wygrać po zaciętej walce 28:26.

Kolejna partia układała się bardzo podobnie, z tym że zespoły wystąpiły w odmiennych rolach. To Modena przez dłuższy czas prowadziła (13:11, 17:15), ale ekipa trenera Brokkinga w decydującej fazie seta doścignęła rywali, po czym wypracowała niewielką, ale wystarczającą przewagę (20:18, 22:19) i wygrała seta 25:21.

Czwartego seta gracze Modeny musieli wygrać, by pozostać w meczu. Nie udało im się, choć w końcowych fragmentach zdołali odrobić trzypunktową stratę (z 19:22 na 22:22). Doszło do zaciętej końcówki w której tym razem górą byli częstochowianie. Wygrali 26:24 i cały mecz 3:1.

Częstochowianie odnieśli wyraźne zwycięstwo, ale trzeba pamiętać, że Włosi wszystko mogą odrobić w rewanżu (środa, 17 stycznia, godz. 19:30, hala Polonia). Tym bardziej że sprzyjał im będzie obowiązujący w tym sezonie jedynie w rozgrywkach Top Teams Cup kontrowersyjny regulamin. Nie liczy się stosunek setów w dwumeczu, ale liczba zwycięstw. Jeśli Włosi wygrają rewanż (nawet 3:2), o awansie zadecyduje dodatkowy set.

Rywalami zwycięzcy pojedynku Wkręt-Met – Modena będzie turecki Arkas Izmir bądź PAOK Saloniki z Grecji.

Tymczasem już w sobotę (godz. 15) Wkręt-Met podejmować będzie Jastrzębski Węgiel z Dawidem Murkiem i trójką wicemistrzów świata w składzie. Mecz z wicemistrzami Polski wywołuje olbrzymie zainteresowanie. Została już tylko resztka biletów.

W restauracji McDonald’s, gdzie prowadzimy sprzedaż, zostało jedynie 40 biletów – poinformował w środę wiceprezes AZS-u Konrad Pakosz. – Takiego zainteresowania nie mieliśmy od ubiegłorocznego spotkania z olsztynianami w rundzie zasadniczej. Dla tych, którzy nie byli w stanie kupić wejściówki, mam dobrą wiadomość. Pulę około 150 sztuk na miejsca stojące rozprowadzimy w sobotę. Kasa w hali Polonia będzie czynna od godz. 13:30.

Cimone Modena – Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa 1:3 (21:25, 28:26, 21:25, 24:26)

Cimone Modena: Ricardo Bermudez Garcia (Ricardinho), Leondino Giombini, Michal Rak, Felipe Luiz Fonteles, Murilo Endres, Sidnei Dos Santos Junior (Sidao), Dario Messana (l).

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa: Riley Salmon, Brook BillingsPhill Eatherton, Krzysztof Gierczyński, Robert Szczerbaniuk, Andrzej Stelmach, Piotr Gacek (l)