Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt – Konrad Piechocki najlepszym działaczem 2006 roku

Plebiscyt – Konrad Piechocki najlepszym działaczem 2006 roku

Nie zawsze efekty ich pracy są dostrzegane przez kibiców. Często mówi się o nich źle lub wcale. To jednak również dzięki nim ten sport istnieje. Mowa o siatkarskich działaczach. Najlepszym z nich w 2006 roku zdaniem czytelników Strefy Siatkówki okazał się Konrad Piechocki.

Przez cały czas trwania Plebiscytu w kategorii na „Najlepszego działacza 2006 roku” liczyły się tylko dwie osoby. Był to prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski i wiceprezes Skry Bełchatów – Konrad Piechocki. Raz jeden, raz drugi wychodził na prowadzenie, żadnemu z nich nie udało się odskoczyć od konkurenta na bezpieczną przewagę. Ostatecznie zwyciężył działacz mistrzów Polki, wyprzedzając o niecały 1% wszystkich punktów prezesa siatkarskiej centrali.

1. Konrad Piechocki – 26,33%Konrada Piechockiego wszyscy kibice piłki siatkowej kojarzą z Bełchatowem. Mało kto wie, ze pochodzi on ze Szczecina i jest absolwentem tamtejszego AWF. Do Bełchatowa przyjechał w 1991 roku, a rok później rozpoczął pracę w klubie Skra jako trener grup młodzieżowych.

W 1999 roku Skra po raz pierwszy awansowała do serii A I ligi. Klub rozpisał wówczas konkurs na stanowisko menedżera. Konrad Piechocki przedstawił swoją wizję funkcjonowania i strategii rozwoju klubu i pomyślnie przeszedł wszystkie trzy etapy konkursu wygrywając go. Gdy EKS Skra Bełchatów powołał do życia Sportową Spółkę akcyjną „KPS Skra Bełchatów” Konrad Piechocki wszedł do jej zarządu jako wiceprezes.

Jako etatowy pracownik zarządu odpowiada za organizację pracy biura klubu. Nadzoruje i koordynuje przygotowania spotkań zarówno ligowych, jak i pucharowych. Pracy ma coraz więcej, bo jak wszystkim wiadomo siatkarze Skry z powodzeniem występują nie tylko w PLS, ale także w Pucharze Polski i Lidze Mistrzów. Kibice postrzegają go jako usta Skry, gdyż to on najczęściej udziela informacji o tym, co dzieje się w klubie. Choć sam twierdzi, że doba staje się dla niego coraz krótsza, zasiada również w Wydziale Rozgrywek PZPS oraz jest członkiem Komisji Rewizyjnej Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

Dla czytelników Strefy Siatkówki Konrad Piechocki był najlepszym i najskuteczniejszym działaczem w minionym roku.

2. Mirosław Przedpełski – 25,54%

Prezes PZPS, w tym roku święcił sukcesy przede wszystkim na arenie międzynarodowej. W październiku został wybrany do 31-osobowego Zarządu FIVB. Walczy o organizację międzynarodowych imprez w Polsce.

3. Bogdan Serwiński – 12,85%

Prezes i trener zespołu mistrzyń Polski – Muszynianki-Fakro. W niewielkiej miejscowości potrafił doskonale zorganizować działalność klubu, który szybko piął się po ligowej drabinie aż do samego szczytu i występów w Lidze Mistrzyń.

Kolejne miejsca:

4. Zdzisław Grodecki – 11,35%

5. Jakub Malke – 10,74%

6. Działacze AZS Białystok – 6,49%

7. Kazimierz Wierzbicki – 4,63%

8. Witold Roman – 0,48%

Pozostali działacze nie uzyskali więcej niż trzy głosy. W środę poznamy wyniki plebiscytu w kategorii „Największe rozczarowanie 2006 roku”.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved