Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadetki rozpoczęły siatkarską przygodę

Kadetki rozpoczęły siatkarską przygodę

Polskie kadetki wywalczyły w bułgarskiej Banii awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy, który odbędzie się w kwietniu w Brnie. Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Pecia zajął drugie miejsce za Turcją.

W turnieju doznaliśmy jednej porażki, właśnie z Turcją – powiedział trener Peć. – Przed tym spotkaniem zespół miał już awans w kieszeni. Był trochę zdekoncentrowany, dziewczyny zaprezentowały „plażówkę”. Wcześniej spisywały się bardzo dobrze, odnosząc pewne zwycięstwa.

Polski szkoleniowiec pochwalił młode siatkarki za dobre przyjęcie. Po świetnym odbiorze i rozegraniu atak był bardzo skuteczny. W kwalifikacjach grały zawodniczki z rocznika 1990 i młodsze. Będą one miały w tym roku co najmniej dwie imprezy – w kwietniu mistrzostwa Europy, a w lipcu w Belgradzie Europejskie Igrzyska Młodzieży. Europejski czempionat będzie eliminacją do mistrzostw świata kadetek, które rozegrane zostaną w Meksyku. Wyjazd do tego kraju powinien być dodatkową motywacją dla zespołu.Kadra kadetek nie ma jeszcze określonego harmonogramu przygotowań do mistrzostw Europy. – Mamy już zaproszenia na sparingi do Czech i Niemiec – mówi Andrzej Peć. – Dziewczyny stały się atrakcyjnym przeciwnikiem. Dodam jeszcze, że mapa siatkówki w kadetkach mocno się rozszerza. Silne zespoły mamy za naszą wschodnią granicą, dobrze gra młodzież na Bałkanach.

Cały młodzieżowy cykl tego rocznika zakończy się w 2009 roku w mistrzostwach świata juniorek o ile rzecz jasna reprezentacja wywalczy awans do tego turnieju.

Andrzej Peć, który w marcu ukończy 39 lat od dziewięciu prowadzi kadry młodzieżowe i jednocześnie pracuje w SMS-ie w Sosnowcu.

Poza Aleksandrą Pasznik wszystkie uczestniczki kwalifikacji są uczennicami Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Mogą mylić cztery środkowe w składzie. – Małgorzata Łoboda może praktycznie grać na każdej pozycji, nie jest tylko środkową. Bardziej pasuje do niej określenie uniwersalna – powiedział trener polskich kadetek.

Kadra kadetek:

rozgrywające:
Joanna Wołosz
Aleksandra Pasznik (obie Gedania)
atakujące: Magdalena Wawrzyniak (As Myszków)
Sylwia Chmiel (AZS UMCS TPS Lublin)
środkowe:
Maja Tokarska (Gedania)
Sylwia Pelc (MKS Łańcut)
Monika Martałek (Częstochowianka)
Małgorzata Łoboda (Sparta Złotów)
przyjmujące:
Katarzyna Bryda (Culmen Chełmno)
Patrycja Polak (Zryw Volley Iława)
Katarzyna  Lisiecka (As Myszków),
libero:
Andżelika Bulbak (Calisia Kalisz).

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved