Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Finał Pucharu Polski w Kielcach

Finał Pucharu Polski w Kielcach

Między 20 i 22 kwietnia w hali przy ul. Bocznej zagra osiem najlepszych drużyn w Polsce, czyli niemal cała PLS. Kieleccy kibice będą mogli oglądać między innymi mistrza kraju Skrę BOT Bełchatów i wicemistrza Jastrzębski Węgiel.

Oprócz tego Kielce gościć będą brązowych medalistów z PZU AZS Olsztyn oraz Wkręt Met Domex AZS Częstochowa, Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle, Resovię Rzeszów, Politechnikę Warszawską i Gwardię Wrocław. W tych drużynach gra aż dziewięciu wicemistrzów świata z zakończonego przed miesiącem mundialu w Japonii oraz dwóch Bułgarów mających na koncie brązowe medale MŚ.

Z propozycją organizacji turnieju finałowego wystąpił do kieleckich działaczy Polski Związek Piłki Siatkowej. – Najpierw nieoficjalnie w czwartek, a sprawa nabrała tempa wczoraj, gdy spotkałem się z władzami miasta – opowiada Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej. Uzyskał wstępną akceptację prezydenta Wojciecha Lubawskiego, więc teraz przed organizatorami przygotowanie kosztorysu i wizytacja obiektu przez przedstawicieli PLS.Finał Pucharu Polski to kolejny dyplomatyczny sukces świętokrzyskich działaczy, którzy od dawna marzyli o ściągnięciu do Kielc reprezentacji Polski lub dużej imprezy z czołowymi zespołami kraju. Przypomnijmy, że w 2005 roku na wyjazdowym posiedzeniu w Kielcach zarząd PZPS zdecydował o powierzeniu kadry Argentyńczykowi Raulowi Lozano. Wtedy też władze ŚZPS rozpoczęły starania o ściągnięcie największych w polskiej siatkówce do Kielc.

Kielecki turniej pierwszy raz odbędzie się w nowej formule, czyli z ośmioma zespołami. W piątek 20 kwietnia rozegrane zostaną cztery mecze, w sobotę półfinały, a w niedzielę finał (meczu o trzecie miejsce się nie rozgrywa). Spotkania PLS pokazuje zawsze na żywo telewizja Polsat. – To promocja miasta, jego obiektów sportowych i siatkówki. Wszyscy powinni na tym skorzystać. To także wielki zaszczyt gościć najlepszych polskich siatkarzy – kończy prezes Sęk.

Finałowy turniej Pucharu Polski już raz rozgrywany był w Kielcach. W 1985 roku po to trofeum sięgnął Płomień Sosnowiec.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved