Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 4. kolejki PLS

Strefowe podsumowanie 4. kolejki PLS

Za nami cztery kolejki Polskiej Ligi Siatkówki. Jak przystało na szlagier, spotkanie pomiędzy BOT Skrą Bełchatów oraz Wkręt-metem AZS Częstochowa, było bardzo wyrównane. W innych meczach także nie zabrakło emocji.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła wrocławska Gwardia, która bez straty seta pokonała na wyjeździe Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle. Po zwycięstwie kędzierzynian nad Politechniką siatkarze Andrzeja Kubackiego byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, jednak wyraźnie zapomnieli o swoich możliwościach i na własnym parkiecie zaprezentowali się fatalnie. Głównymi egzekutorami w zespole Gwardii byli dwaj byli zawodnicy Mostostalu – Martin Sopko oraz Aleksander Januszkiewicz. Wtórował im Bartosz Janeczek, który od początku sezonu jest najjaśniejszą gwiazdą swojego zespołu.

Mostostal-Azoty – Gwardia Wrocław 0:3

(21:25, 22:25, 25:27)

Więcej o meczu

Wysoką poprzeczkę zawiesili Resovii Rzeszów siatkarze Jadaru Radom. Aby zwyciężyć kolejny mecz rzeszowianie potrzebowali aż pięciu setów, a i tak mało brakło, aby gospodarze sprawili niespodziankę. Poszczególne sety zespoły wygrywały na przemian, a w każdym z nich zacięta walka trwała do samego końca. Podobnie było w tie-breaku, w którym goście zwyciężyli do 13. Zadecydowała o tym przede wszystkim dobra dyspozycja Tomasza Józefackiego oraz Piotra Łuki. – Mamy wyrównany skład i to jest nasza siła – powiedział po tym spotkaniu Grzegorz Pilarz.

Jadar Radom – Resovia Rzeszów 2:3

(25:22, 22:25, 25:22, 18:25, 13:15)

Do zaciętego pojedynku doszło także w Bełchatowie, gdzie miejscowa Skra podejmowała Wkręt-met Domex AZS Częstochowa. W ekipie gości wystąpiło dwóch byłych graczy Skry – Andrzej Stelmach oraz Robert Szczerbaniuk. Szczególnie ten drugi dawał się momentami we znaki swoimi byłym kolegom. Było to jednak zbyt mało, aby wygrać z bełchatowianami, w ekipie których tym razem w pierwszej szóstce wystąpił Daniel Lewis. Częstochowianie okazali się lepsi tylko w drugim secie, chociaż w pozostałych Skra wygrywała w końcówkach lub dopiero na przewagi, co świadczy o wyrównanym poziomie spotkania.

Skra Bełchatów – AZS Częstochowa 3:1

(28:26, 20:25, 25:23, 27:25)

Pod wodzą nowego trenera Edwarda Skorka AZS Politechnika Warszawska wyjechała w niedzielę na mecz z beniaminkiem ligi Delectą Bydgoszcz. – Jestem zadowolony z postawy zespołu. Chłopcy walczyli, może zabrakło przekonania, że da się wygrać. My powinniśmy prowadzić 2-0 po pierwszych dwóch setach, ale skończyło się inaczej – powiedział po spotkaniu Edward Skorek. Te słowa chyba najtrafniej opisują to co stało się podczas wczorajszego pojedynku. Słabość warszawian doskonale wykorzystali siatkarze Delecty wygrywając 3:0, a co za tym idzie zdobyli pierwsze punkty w tym sezonie.

Delecta Bydgoszcz – AZS Politechnika 3:0

(28:26, 26:24, 30:28)

Spotkanie PZU AZS Olsztyn i Jastrzębskiego Węgla odbędzie się w środę 17 stycznia.