Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt – Paulina Maj siatkarskim objawieniem 2006 roku

Plebiscyt – Paulina Maj siatkarskim objawieniem 2006 roku

Do nich należy przyszłość polskiej siatkówki W każdym sezonie można wskazać kilka siatkarek i siatkarzy, których talent nagle rozbłysnął. Czytelnicy Strefy Siatkówki uznali, że w 2006 roku siatkarskim objawieniem była Paulina Maj.

O Paulinie Maj wszyscy usłyszeli podczas mistrzostw świata siatkarek w Japonii. Jej gra tak podobała się kibicom w Polsce, że młoda zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała bez problemu pokonała kolejnych młodych i zdolnych zawodników. Kolejne miejsca zajęli środkowy PZU AZS Olsztyn, Marcin Możdżonek i atakujący Mostostalu, Marcel Gromadowski.

1. Paulina Maj (Aluprof Bielsko-Biała) – 34,49%Młoda libero Aluprofu Bielsko-Biała (w marcu skończy 20 lat) okazała się odkryciem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Japonii. Sam wyjazd na MŚ 19-letniej zawodniczki był sporym zaskoczeniem, ale w pełni udowodniła, że przyszłość należy do niej. Potrafiła wejść na boisko na pozycji przyjmującej (jako libero grała Mariola Zenik) i uspokoić grę obronną narodowej drużyny.

Niewysoka, mierząca 166 cm wzrostu, wychowanka Sparty Złotów uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, skąd przeszła do BKS Bielsko-Biała, Początkowo przegrywała rywalizację o miejsce w składzie z Mariolą Barszcz, ale od zwycięskiego finału Pucharu Polski trener Jacek Skrok coraz częściej na nią stawiał. Tym roku już na dobre zajęła pozycję libero drużyny z Bielska-Białej, a do Pucharu Polski dołączyła Superpuchar Polski. Później przyszło powołanie do reprezentacji Polski i wyjazd do Japonii.

2. Marcin Możdżonek (PZU AZS Olsztyn) – 21,05%

Środkowy PZU AZS Olsztyn coraz pewniej czuje się w klubie, puka też do reprezentacji Polski. Do Japonii nie pojechał, przegrywając rywalizację z Plińskim, Kadziewiczem i klubowym kolegą Wojciechem Grzybem.

3. Marcel Gromadowski (Mostostal Kędzierzyn-Koźle) – 13,50%

Młody atakujący Mostostalu Kędzierzyn- Koźle doskonale spisywał się w poprzednim sezonie ligowym. Kuszony przez kluby PLS pozostał jednak w Kędzierzynie, gdzie ma zamiar dalej rozwijać swój talent.

Kolejne miejsca:

4. Bartosz Janeczek – 9,05%

5. Jakub Jarosz – 8,93%

6. Magdalena Godos – 5,74%

7. Magdalena Saad – 4,07%

W dalszej kolejności uplasowali się: Bartosz Kurek i Łukasz Perłowski. Pozostali zawodnicy i zawodniczki nie uzyskali więcej niż trzy głosy.

We wtorek poznamy najlepszego działacza 2006 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved