Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Łatwe zwycięstwo Winiar w meczu na szczycie

LSK: Łatwe zwycięstwo Winiar w meczu na szczycie

W meczu na szczycie, kończącym 6. kolejkę spotkań LSK, Winiary Kalisz w trzech setach pokonały Centrostal/ Focus Park Bydgoszcz. Gospodynie walkę podjęły tylko w pierwszej partii.

Nie udał się bydgoszczankom zupełnie rewanż za rywalizację o brązowy medal z poprzedniego sezonu. Kaliszanki rozgromiły Centrostal i wyprzedziły go w tabeli LSK. Same dziwiły się, że poszło im tak łatwo – Znamy się doskonale, więc spodziewałyśmy się trudnego meczu, a tu poszło nam zupełnie łatwo. To dziwne – oceniła spotkanie rozgrywająca Winiar, Magda Godos, która jeszcze kilka miesięcy temu grała w bydgoskim klubie. Wtedy była pierwszą rozgrywającą, a jej zmienniczką – Agnieszka Śrutowska. Obecnie ta druga siatkarka jest reżyserką poczynań Centrostalu/Focus Park.

Porównanie obu zawodniczek wypadło na korzyść Godos, ale koleżanki Śrutowskiej dały jej mało szans, żeby mogła się popisywać efektowymi wystawami. Największą słabością bydgoszczanek było bowiem przyjęcie zagrywki. Trener Piotr Makowski wymieniał przyjmujące. Zamiast Karoliny Ciaszkiewicz i Joanny Kuligowskiej wprowadzał na boisko Dorotę Ściurkę i Katarzynę Wysocką. Nic to jednak nie zmieniało. Śrutowska musiała zbyt często gonić za piłką po boisku albo podawać ją partnerkom dolnym odbiciem. Nic dobrego z takiej gry nie mogło wyniknąć. Zdarzały się też jej błędy np. w drugim secie, kiedy niedokładnie dograła na skrzydło do Ewy Kowalkowskiej.

Za to Godos wystawiała szybkie płaskie piłki na skrzydło, często współpracowała ze środkowymi Eleonorą Dziękiewicz i Miladą Spalovą. Tak się zresztą zakończył ten mecz. Dziękiewicz atakami z tzw. obejścia zdobyła 24. i 25 dla Winiar w trzecim secie. – Nic nam dzisiaj nie wychodziło ani w ataku, ani w obronie. Nie było przyjęcia, a jak już poszła dobra piłka do siatki, to atak konczył się czapą. Rok się źle zaczął. Mam nadzieję, że koniec sezonu będzie lepszy – mówiła smutna libero Centrostalu/Focus Park Dominika Leśniewicz.

Jeszcze w pierwszym secie wydawało się, że pojedynek z Winiarami zakończy się zwycięsko. Bydgoszczanki prowadziły 22:21 po ataku najlepszej w zespole Ewy Kowalkowskiej. Wyrównała jednak Anna Barańska, a kolejny punkt Winiary otrzymały w prezencie po złym przyjęciu zagrywki. W kolejnych partiach przewaga kaliszanek zwiększała się tak szybko, jak zmniejszała się ochota do walki w szeregach Centrostalu/Focus Park.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Winiary Kalisz 0:3

(23:25, 17:25, 13:25)

Składy:

Centrostal/Focus Park: Śrutowska, Goczewa, Kuligowska, Kowalkowska, Liniarska, Ciaszkiewicz, Leśniewicz (libero) oraz Szajek, Naczk, Wysocka, Ściurka, Łunkiewicz

Winiary: Godos, Spalova, Barańska, Woźniakowska, Dziękiewicz, Matuszkova, Sawicka (libero) oraz Owczynnikowa, Żebrowska