Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński: 3:1 dla nas też byłoby sprawiedliwe

Krzysztof Gierczyński: 3:1 dla nas też byłoby sprawiedliwe

W meczu 4. kolejki PLS Wkręt-met Domex AZS Częstochowa uległ 1:3 BOT Skrze Bełchatów po zaciętym i emocjonującym meczu. Ale równie dobrze wynik mógł być inny. Spotkanie i formę siatkarzy AZS ocenia Krzysztof Gierczyński.

Czujecie niedosyt po występie w Bełchatowie?

Krzysztof Gierczyński: Wszystkie sety przegraliśmy na przewagi i równie dobrze mogło być 3:1 dla nas. Myślę, że ten wynik też byłby sprawiedliwy. Podobnie jak zwycięstwo Bełchatowa w Olsztynie, gdzie tydzień wcześniej Skra przegrała 1:3. Rozegraliśmy wyrównany, dobry mecz. Gospodarze dobrze się czuli w swojej hali, my popełniliśmy więcej błędów. W każdym z setów zabrakło nam do szczęścia dwóch, trzech punktów. Tym razem przesądziły one o porażce, ale mogą też decydować o miejscu w tabeli czy nawet o mistrzostwie.Zwycięstwo byłoby namacalnym dowodem na to, że Wasza forma rośnie z meczu na mecz, bo chyba rzeczywiście tak jest?

Nam też tak się wydaje. Pamiętajmy, że to był nasz pierwszy poważny mecz w tym sezonie, a Skra w lidze i Lidze Mistrzów rozegrała takich już osiem. Piotrek Gacek tyle co wrócił do zespołu po kontuzji. To wszystko nie jest bez znaczenia. Uważam, że progres jest zauważalny. Nasza praca idzie w dobrym kierunku i tego musimy się trzymać. Oczywiście, nie ustrzegamy się błędów, ale nikt się ich nie ustrzega. Bełchatów, grając z nami, też je popełniał.

Biorąc pod uwagę, że macie w perspektywie trudne mecze z Modeną, Jastrzębskim Węglem i PZU AZS-em Olsztyn, zwycięstwo nad Skrą bardzo by się Wam przydało.

Każde zwycięstwo by się przydało, ale skoro nie udało się teraz, to uda się za tydzień czy trochę później. W poprzednim sezonie właśnie w styczniu wygraliśmy z Bełchatowem i Jastrzębiem. Zaczęto nam wtedy wieszać medale na szyjach, a okazało się, że w play-offach wypadliśmy słabiej. Wygrane z początku sezonu nic nam nie dały. Przez chwilę byliśmy liderem czy wiceliderem, a rozgrywki zakończyliśmy na czwartym miejscu. Może teraz sytuacja się odwróci.

Więcej w Gazecie Wyborczej – Z Krzysztofem Gierczyńskim rozmawiał Tadeusz Iwanicki

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved