Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Finał meczu będzie w sądzie

Finał meczu będzie w sądzie

- Sprawa spotkania w Trzebnicy znajdzie swój epilog w sądzie. Już zwróciłem się do mojego prawnika, a w poniedziałek złożę pozew z powództwa cywilnego o zniesławienie przez sędziów - mówi trener opolskiego AZS Adam Zagożdżon.

W końcówce trzeciego seta otrzymałem żółtą kartkę, a w przerwie pomiędzy trzecim i czwartym sędziowie zdecydowali się usunąć mnie z boiska, dając czerwoną kartkę. Zupełnie nie wiem za co – relacjonuje sobotni mecz w Trzebnicy Zagożdżon. – W trzeciej partii piłkę zablokowała jedna z zawodniczek z drugiej linii, więc w sposób kulturalny zwróciłem sędziom uwagę, że to błąd. Na pewno nie użyłem żadnych obelżywych wyrazów, co zarzucają mi sędziowie. Cały mecz był sędziowany stronniczo, do tego będziemy się także ustosunkowywać w osobnym piśmie. Jak pokazał ostatnio przykład naszych koszykarzy [po interwencji w PZKosz ich spotkanie powtórzono – przyp. red.], jest sens się odwoływać. Mecz powinien zostać rozegrany jeszcze raz – stwierdza Zagożdżon.

Jego podopieczne zagrały niezłe spotkanie, a – jak podkreśla szkoleniowiec – zwycięstwo w Trzebnicy wykradli im arbitrzy. – W pierwszym secie, przegranym na przewagi, sędziowie podjęli kilka kontrowersyjnych decyzji na naszą niekorzyść. Podobnie było w trzecim, w którym odebrano nam dodatkowo punkt po żółtej kartce, w końcówce. W czwartym sędzia skupił się bardziej na obserwacji mnie niż na samym patrzeniu na boisko, popełniał więc błąd za błędem, a dodatkowo cały czas wdawał się w dyskusję z naszym kapitanem Karoliną Walczak. Sędziowie postanowili grać w tym meczu pierwsze skrzypce, a wygwizdali ich nawet miejscowi kibice – mówi trener.Po porażce szansa akademiczek na awans do play-off znacznie się oddaliła. W walce o awans do I ligi zmierzy się bowiem sześć najlepszych zespołów po rundzie zasadniczej, opolanki zajmują w tabeli ósmą pozycję i do szóstej Gaudii tracą już dziesięć punktów.

Gaudia Trzebnica – AZS UO Opole 3:1

(25:23, 20:25, 25:22, 26:16)

AZS: Plencner, Foit, Walczak, Toczek, Cichoń, Filipowicz, Pluskota (l) oraz Skrzypiec, Siwiec

Zobacz także:

Wyniki i tabela 2 grupy II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved