Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Cztery miesiące Izabeli Bełcik

Cztery miesiące Izabeli Bełcik

W zeszłym tygodniu Izabela Bełcik przeszła dwie operacje. Uraz kolana okazał się poważniejszy niż wcześniej przypuszczano. Rozgrywająca Muszynianki oraz reprezentacji Polski będzie musiała przejść rehabilitację, która potrwa cztery, a nie jak zakładano dwa miesiące.

Iza jest już po dwóch operacjach – Achilles zoperowany został bardzo starannie i nie ma problemu. Z kolanem de facto też nie ma problemu, ale okazało się, że to kolano było za bardzo przeciążone, a kontuzja utrzymywała się już od kilku miesięcy. Chrząstka jest wytarta na powierzchni około 3 centymetrów kwadratowych, aż w jednym miejscu jest to niemal dziura w kości. Potrwa to zatem co najmniej 4 miesiące, nim Iza będzie mogła powrócić do pełnego cyklu treningowego. Na szczęście Iza trafiła do Muszyny i zajęliśmy się nią troskliwie. Jest to dla nas wielka strata sportowa. Muszę dodać, że jest to nieporozumienie, aby reprezentantka Polski i dwukrotna Mistrzyni Europy została na kadrze doprowadzona do takiego stanu. Nie rozumiem tego i komentować też nie chcę. – mówi Bogdan Serwiński.

Problemy zdrowotne ma także olimpijka Ingrid Siscovich. Zawodniczka jest po serii badań, które mają wskazać przyczynę dolegliwości chorwatki. – Jest olbrzymi problem, bowiem lekarze podejrzewają dolegliwość neurologiczną, ale stuprocentowej pewności nie mamy. Będziemy szukali dalej i w poniedziałek lekarze z kliniki „Carolina” mają wydać swoją opinię. Wtedy na pewno będzie więcej wiadomo, co robić i jak poruszać się dalej. – kończy trener mistrzyń Polski.

źródło: reprezentacja.net, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved