Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zwycięstwa „polskich” zespołów w lidze hiszpańskiej

Zwycięstwa „polskich” zespołów w lidze hiszpańskiej

Niestety, z trójki Polek grających w ekstraklasie hiszpańskiej, zagrała tylko jedna. Była nią Milena Rosner, której zespół wygrał 3:1 z Universidad de Burgos. W derbach Murcii nie zagrały Glinka i Mróz, które czeka ważny mecz w pucharze CEV.

Derby miasta Murcia miały spokojny przebieg. Gładka wygrana Grupo 2002 na pewno podniesie morale zespołu. Na boisku jednak nie zobaczyliśmy naszych „Złotek”, które są oszczędzane na ważny mecz pucharowy z VK Senica. Będzie to spotkanie 1/8 finału pucharu CEV, w którym zespół Polek jest faworytem do zwycięstwa. Dzięki kolejnej wygranej w lidze drużyna z południa Hiszpanii może spokojnie dotrzymywać kroku liderowi ligi SFV – Marichal Tenerife.

Bardzo dobry występ zaliczyła Milena Rosner, która w meczu z akademiczkami z Burgos zdobyła łącznie 10 punktów. Najlepszą zawodniczką meczu była Amerykanka Logan Tom, która zdobyła 18 punktów (5 blokiem, 3 zagrywką, 10 atakiem). Warto przypomnieć, iż przed zespołem reprezentantki Polski ważny mecz o awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzyń, w którym zmierzą się chorwackim Mladost Zagrzeb.W następnej kolejce (13 stycznia) mistrzynie Hiszpanii zmierzą się z trzecim zespołem w tabeli – Hotel Cantur Gran Canaria, natomiast zespół Mróz i Glinki będzie miał zdecydowanie łatwiejsze zadanie, ponieważ zagra z jedną z najsłabszych drużyn w lidze SFV – Promociones Percán.

Zobacz również:

Wyniki i tabela ligi hiszpańskiej kobiet

źródło: inf. własna, Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved