Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Święto w Surgucie

Święto w Surgucie

Gazprom Surgut pokonał 3:1 bardzo silny Fakieł Nowyj Urengoj. Gwiazdą meczu był Plamen Konstantinov. Dzielnie sekundował mu Robert Prygiel. Polak z Bułgarem przyćmili blask Romana Jakowlewa, Konstantina Uszakowa i Mateja Cernica.

Drużyna Łukasza Żygadły Dynamo Jantar Kaliningrad przegrała w swoim debiucie z Dynamo TatTransGaz Kazań 0:3 (25:27, 18:25, 16:25). W spotkaniu Dynama Moskwa z Lokomotiwem Biełgorod zwyciężyli siatkarze ze stolicy 3:1 (19:25, 26:24, 25:23, 25:16).

W Surgucie dziś mamy święto – powiedział bardzo ucieszony Robert Prygiel. – W hali był komplet widzów. Przylecieli kibice z Nowego Urengoja, co w Rosji należy raczej do rzadkości. Rozegraliśmy jeden z najlepszych meczów ostatnich lat. Trener nam gratulował. Grałem od pierwszej do ostatniej piłki. Grę ciągnął Plamen Konstantinov. Ja otrzymałem zgodę na ryzykowną zagrywkę. Fakieł ma ogromny budżet i ogromne ambicje. Dlatego też nasza radość jest podwójna.W pierwszej rundzie Gazprom przegrał 0:3 na wyjeździe z Iskrą.

W Rosji na wyjazdach gra się szczególnie trudno – powiedział. – Gospodarzom pomagają nie tylko ściany. Poza tym Iskra ma mocny skład. Zresztą słabych drużyn nie ma. Za tydzień lecimy do Ufy, a tam jest dwóch Bułgarów Żekow i Aleksiew oraz Kazakow.

W swoim debiucie Dynamo Jantar przegrało 0:3 z Dynamem TatTransGaz Kazań, które nazywane jest „dream teamem.”

Jeden cel – Puchar Rosji już stracili – powiedział Robert Prygiel. – Atmosfera w klubie zrobiła nerwowa. Muszą więc starać się w lidze. Czołowi zawodnicy jak Siergiej Tietiuchin są kontuzjowani. Clayton Stanley nie jest tym kim był przed dwoma czy trzema laty. Ball i Chamuckich grają na zmianę na rozegraniu. Nie wpływa to chyba korzystnie na zespół.

Robert Prygiel i Łukasz Żygadło mieli w planie spotkanie w czasie wizyty Gazpromu w Odincowie.

Niestety, w stolicy są takie korki, że Łukasz nie był w stanie dojechać – powiedział Robert Prygiel. – Rozmawialiśmy tylko telefonicznie. Zobaczymy się więc chyba dopiero na meczu.

Władimir Alekno oraz Giennadij Szypulin zamierzają wystartować w konkursie na trenera Rosji. W meczu prowadzonych przez nich zespołów lepszymi okazali się zawodnicy tego pierwszego.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved