Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Porażka na zakończenie turnieju

Porażka na zakończenie turnieju

W ostatnim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do mistrzostw Europy kadetek reprezentacja Polski uległa Turcji 0:3. Mimo tej porażki nasze kadetki wywalczyły awans do tegorocznych mistrzostw Europy.

Polska – Turcja 0:3

(20:25, 5:25, 17:25)Dziewczyny nie postawiły przysłowiowej kropki nad „i”. Mogły wygrać z Turczynkami i bez straty meczu zająć pierwsze miejsce w turnieju. Tak się jednak nie stało, a przyczynę dzisiejszej porażki upatruję w braku motywacji. Dziewczyny wiedziały, że awans mają zapewniony i zabrakło woli walki, pazura, po prostu przestały to spotkanie – podsumował dzisiejszy mecz trener Andrzej Peć.

W dzisiejszym meczu nastąpiła jedna zmiana w podstawowej szóstce – Magdalenę Wawrzyniak zastąpiła Sylwia Chmiel. Poza tym zagrały: Joanna Wołosz, Sylwia Pelc, Katarzyna Bryda, Maja Tokarska, Patrycja Polak oraz na libero Angelika Bulbak. W trakcie na boisko wyszły również: Monika Martałek, Małgorzata Łoboda oraz Katarzyna Lisiecka.

Jutro ostatni dzień turnieju, jednak Polki rozegrały już wszystkie spotkania. Bez względu na wynik spotkania Bułgaria – Turcja (jutro, godz. 18.00) Polki zajmą w turnieju drugie miejsce i awansują do mistrzostw Europy.

Jestem zadowolony z gry moich zawodniczek w turnieju, jednak pewien niesmak pozostawia mecz dzisiejszy. Może nie to, że przegrały z Turcją, ale styl w jakim to zrobiły. Najważniejsze jest jednak to, że przywozimy awans i mam nadzieję, że będzie to dobry zwiastun na cały rok 2007 dla wszystkich siatkarskich reprezentacji – dodał trener Peć.

W drugim dzisiejszym spotkaniu:

Bułgaria – Austria 3:0 (25:21, 25:19, 25:12)

Tabela:

1. Polska  4 7 pkt. 9:3
2. Turcja  3 6   9:2
3. Bułgaria 3 5   6:3
4. Austria  3 3   2:9
5. Dania   3 3   0:9

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved