Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > konkursy > Plebiscyt – Ireneusz Mazur najlepszym polskim trenerem 2006

Plebiscyt – Ireneusz Mazur najlepszym polskim trenerem 2006

W kolejnej kategorii Plebiscytu Strefy Siatkówki nasi czytelnicy mieli za zadanie wybrać najlepszego ich zdaniem polskiego trenera 2006 roku. Zwycięzcą został obecny szkoleniowiec PZU AZS Olsztyn – Ireneusz Mazur.

Jednak przewaga nad drugim w tej kategorii Alojzym Świderkiem nie była zbyt wysoka. Zapewne wynika to z faktu, iż obaj trenerzy mają na swoim koncie znaczące sukcesy. Przez dłuższy czas trwania plebiscytu wynik oscylował w granicy remisu, później przewagę uzyskał trener Ireneusz Mazur.

1. Ireneusz Mazur – 39,98%Karierę szkoleniowca rozpoczął w 1985 roku, kiedy to przez dwa lata był drugim trenerem reprezentacji kobiet. Po kilku latach dostał propozycję współpracy z męską reprezentacją i ze Zbigniewem Zarzyckim pełniącym wówczas rolę pierwszego trenera. Jednocześnie Ireneusz Mazur prowadził reprezentację juniorów z którą w 1996 roku zdobył Mistrzostwo Europy, a rok później Mistrzostwo Świata w Bahrajnie. W latach 1998-2000 był pierwszym trenerem seniorskiej reprezentacji mężczyzn, zastępując na tym stanowisku Huberta Jerzego Wagnera.

Kiedy przed rozpoczęciem sezonu 2003/2004 Ireneusz Mazur objął stanowisko trenera Skry Bełchatów niewiele osób spodziewało się, iż ta współpraca zaowocuje w przyszłości tak wieloma sukcesami. A zaczęło się od wywalczenia 4. miejsca w tabeli oraz udziału w finale Pucharu Polski, który bełchatowianie przegrali z KP Polską Energią Sosnowiec, jednocześnie uzyskując możliwość gry trzeci raz z rzędu w Pucharze CEV.

Kolejne dwa sezony pod wodzą trenera Mazura to pasmo podwójnych zwycięstw zarówno w Pucharze Polski jak i mistrzostwach Polski. Na arenie międzynarodowej wywalczył ze Skrą Bełchatów awans do półfinałów prestiżowych rozgrywek Indesit European Champions League.

W sezonie 2006/2007 zdecydował się na zmianę klubu, przeprowadzając się do Olsztyna, gdyż jak sam twierdzi: – Spędziłem w Bełchatowie trzy bardzo dobre sezony i przyszedł czas na zmiany. Postanowiłem podjąć nowe, ekscytujące wyzwanie. Jestem profesjonalistą, dzisiaj pracuję tu, jutro tam i sentymenty muszę odłożyć na bok.

2. Alojzy Świderek – 32,28%

Drugi trener reprezentacji Polski, współtwórca jej sukcesu na mistrzostwach świata. Na początku pełnił funkcję łącznika pomiędzy Raulem Lozano a reprezentantami, szybko okazało się, że jest niezbędny w tej niemalże perfekcyjnie działającej machinie.

3. Andrzej Niemczyk – 10,18%

Budzi emocje, zarówno te pozytywne, jak i negatywne (stąd również nominacja w kategorii rozczarowanie roku). Trener reprezentacji polskich siatkarek, który porzucił ją (został zwolniony) po turnieju Grand Prix w Azji, tuż przed mistrzostwami świata.

Kolejne miejsca:

4. Bogdan Serwiński – 5,65%

5. Rafał Błaszczyk – 3,52%

6. Grzegorz Ryś – 3,17%

7. Karol Janaszewski – 2,28%

W dalszej kolejności uplasowali się: Ryszard Bosek, Jerzy Matlak, Edward Skorek, Krzysztof Felczak. Pozostali trenerzy nie zebrali więcej niż trzy głosy.

Już jutro poznamy siatkarskie objawienie 2006 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved