Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Trefl Gdańsk zwycięski

II liga: Trefl Gdańsk zwycięski

13. kolejka okazała się szczęśliwa dla siatkarzy z Gdańska. Po przerwie świątecznej bez problemów pokonali juniorów z Warszawy i zdobyli kolejne trzy punkty.

Pierwszego seta gdańszczanie wygrali bardzo wysoko 25:8. Goście tylko dwa punkty zdobyli dzięki własnym akcjom: Łukasza Polańskiego i Mariusza Godlewskiego, pozostałe były wynikiem błędów popełnionych przez gospodarzy, głównie zepsutych zagrywek. Podwójne bloki gdańszczan, a także nieporozumienia w zespole juniorów spowodowały, że nie mieli oni w tym secie woli walki i dlatego zagrali tak słabo.

Set drugi rozpoczął się od prowadzenia gości (2:1, 3:2). Jednak kolejne cztery punkty zapisali na swoim koncie gospodarze i potem stopniowo zwiększali swoją przewagę. Nie zdobywali już punktów takimi seriami jak w poprzednim secie, ale to dlatego, że popełnili więcej błędów i to czasem bardzo prostych jak: przełożenie rąk, dotknięcie siatki czy przekroczenie linii przy zagrywce. Warszawiacy nadal nie potrafili zakończyć swoich akcji. Popisali się tylko kilkoma udanymi atakami i dwoma blokami w końcówce seta (zablokowany Piotr Wrzosek i Marcin Iglewski), którego gdańszczanie wygrali 25:16.

Trzeci set rozpoczął się od dobrej zagrywki Łukasza Kruka, która spowodowała serię błędów u warszawiaków. Potem już atakowali trochę pewniej i dlatego w tym secie zdobyli najwięcej punktów – 21. Gdańszczanie wyraźnie rozluźnili się i w konsekwencji popełniali dużo błędów, zwłaszcza w drugiej części seta. W nim również kibice zobaczyli najzabawniejszą akcję meczu, gdy Łukasz Kruk odbił piłkę nogą, a następnie Witold Chwastyniak przebił ją, a ona szczęśliwie przetoczyła się przez siatkę i upadła na polu przeciwnika.

Podczas tego meczu różnica między drużynami była bardzo widoczna. Nie można jednak zapominać, że gospodarze to doświadczeni siatkarze, a goście to juniorzy, którzy dopiero uczą się gry w siatkówkę. Poza tym w Gdańsku byli nieobecni trzej podstawowi zawodnicy z Warszawy, co znacznie osłabiło zespół. I choć dla Trefla mecz ten był głównie okazją do pogrania po świątecznej przerwie, to dla juniorów ze stolicy był kolejnym doświadczeniem, które może zaowocować w przyszłości.

Trefl Gdańsk – MKS MDK Warszawa 3:0

(25:8, 25:16, 25:21)

Składy:

Trefl Gdańsk: Witold Chwastyniak, Wojciech Szczurowski, Marcin Iglewski, Łukasz Kruk, Jarosław Stancelewski, Emil Siewiorek, Piotr Poskrobko (libero) oraz Waldemar Świrydowicz, Piotr Wrzosek, Krzysztof Hajbowicz, Bartosz Głuszak, Patryk Michna.

UG ZAWIDZ – MKS MDK Warszawa: Łukasz Polański, Mateusz Plaskota, Marcin Jackowicz, Łukasz Kaczorowski, Mariusz Godlewski, Marcin Sipak, Tomasz Łuczka (libero) oraz Bartosz Chmielewski, Paweł Prusiński, Michał Świderski.