Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Rewalskie Morze Bałtyk – Olimpia Sulęcin 1:3

II liga: Rewalskie Morze Bałtyk – Olimpia Sulęcin 1:3

Nie udało się siatkarzom Rewalskiego Morze Bałtyk Szczecin pokonać liderów grupy 1. Po momentami zaciętym spotkaniu przegrali w czeterech setach i tym samym spadli na piąte miejsce w tabeli.

Olimpia Sulęcin to niekwestionowany lider grupy 1. Ubiegłoroczny spadkowicz z I ligi wciąż myśli o powrocie do wyższej klasy rozgrywkowej, a swoją dotychczasową grą udowadnia, że na to zasługuje. W sobotę sulęcinianie zawitali do grodu Gryfa po kolejne zwycięstwo. Po momentami zaciętej walce na boisku, przy ogłuszającym dopingu sulęcińskich kibiców, siatkarze Olimpii wywieźli ze Szczecina trzy punkty.

Od początku pierwszej partii przyjezdni dyrygowali grą. Skutecznie na środku grał Paweł Dziekanowski, a dodatkowo w bloku wspomagali go Roman Bartuzi i Krzysztof Dobek. Po drugiej stronie siatki szczeciński atakujący Łukasz Jakowczyk nie mógł przebić się przez sulęcińską ścianę. Trener Andrzej Winiarczyk postanowił zdjąć go z boiska i wprowadzić do gry Pawła Kolca. Rozpędzeni goście jednak nie dali sobie odebrać zwycięstwa i pewnie wygrali do 17.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Wprawdzie od początku prowadzili goście, jednak w końcówce doszło do wyrównania po 21. Wśród przyjezdnych na środku wciąż brylował Paweł Dziekanowski, który dodatkowo zaczął zdobywać punkty i z zagrywki. Po stronie gospodarzy skutecznie punktowali Paweł Kolec i Mateusz Sylla. W końcówce seta walka punkt za punkt dała piłkę setową Olimpii, którą podarowali gościom szczecińscy siatkarze, atakując w aut.

W trzeciej partii Michał Gogol zastąpił na rozegraniu Tomasza Cichosza. Zdecydowanie polepszyła się gra szczecinian, którzy szybko objęli prowadzenie w meczu. Bez problemu z lewego skrzydła atakował Mateusz Sylla. Zarówno on jak i Rafał Kordaś swoją zagrywką wprowadzili sporo zamieszania w szeregi Olimpii, skutecznie utrudniając rozegranie Jerzemu Bogucie. Szczecińscy siatkarze zakończyli seta po ataku Pawła Kolca z prawego skrzydła.

Czwarty set był najbardziej zacięty i emocjonujący. Wprawdzie od stanu 6:7 przyjezdni z każdą kolejną piłką sukcesywnie powiększali swoją przewagę, jednakże od stanu 13:17 goście zaczęli się mylić. Krzysztof Dobek nie mógł przedrzeć się przez szczeciński blok i zaczął autowo atakować. Po drugiej stronie siatki nie do zatrzymania był Mateusz Sylla. Sulęcinianie wciąż prowadzili, ale gospodarze tak łatwo nie chcieli oddać wygranej. Obronili dwie piłki meczowe, ale nie udało im się wybronić ataku ze środka siatki Michała Glinki. Po wygranej Olimpia utrzymała pozycję lidera w grupie, natomiast szczecińscy siatkarze spadli na piątą pozycję.

Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin – STS Olimpia Sulęcin 1:3

(17:25, 23:25, 25:21, 23:25)

Składy:

Morze Bałtyk: T. Cichosz, Jakowczyk, Streich, Kordaś, Sylla, Migdalski, Ł. Cichosz (l) oraz Kolec, Gogol

Olimpia Sulęcin: Chajec, Lorens, Boguta, Dziekanowski, Dobek, Bartuzi, Dudzik (l) oraz Sławiak, Glinka, Waściński, Biliński