Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Delic-Pol Norwid Częstochowa – Warta Działoszyn

II liga: Delic-Pol Norwid Częstochowa – Warta Działoszyn

II-ligowi siatkarze z Częstochowy zdemolowali w sobotni wieczór drużynę działoszyńskiej Warty. Częstochowianie wygrali pewnie 3:0 i tym samym umocnili swoją pozycję na czwartym miejscu w tabeli.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia gospodarzy, którzy dzięki asowi serwisowemu Mateusza Kucharskiego, oraz mocnym atakom Allassana Guindo, uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Gra częstochowian z „piłki na piłkę” zaczęła sie coraz bardziej rozkręcać. Działoszyński blok skutecznie obijał Allassan Guindo, który siał także postrach swoją zagrywką. Mimo dwóch przerw wykorzystanych przez trenera Zdzisława Olejnika, gościom nie udało się nawiązać równorzędnej walki z siatkarzami Delic-Polu, którzy wygrali tę partię 25:18.

W secie drugim walka toczyła się analogicznie jak w secie pierwszym. Podopieczni trenera Stanisława Gościniaka szybko zdobyli kilkupunktowe prowadzenie. Świetnie, zarówno w przyjęciu jak i ataku, spisywał się kapitan częstochowian Paweł Mazowski. Także w bloku młodzi siatkarze byli bardzo czujni i dzięki świetnej grze, pewnie zwyciężyli w tym secie 25:17.

W początkowej części partii trzeciej goście zaczęli toczyć ambitną walkę o każdy punkt. Jednak ten dzień należał do siatkarzy Delic-Polu Norwid Częstochowa. Od stanu 10:9 prawdziwą gwiazdą na boisku został Allassan Guindo, który dzięki swej atomowej zagrywce, skutecznie rozbił przyjęcie siatkarzy z Działoszyna. Bardzo dobrze na rozegraniu spisywał się także Maciej Kusaj. Ostatecznie częstochowscy drugoligowcy wygrali tę partie 25:18, a cały mecz 3:0.

Delic-Pol Norwid Częstochowa – KS Warta Działoszyn 3:0

(25:18; 25:17; 25:18)