Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Wojna nerwów w Dąbrowie Górniczej

I liga: Wojna nerwów w Dąbrowie Górniczej

W sobotnim meczu po przeciętnej grze zespół MMKS Dąbrowa Górnicza pokonał niżej notowanego rywala z Rumi 3:2. Zawodniczki dąbrowskie same sobie zafundowały tak nerwowy mecz i stratę jednego punktu.

Pierwszy set rozpoczął się „planowo”. Zespół MMMKS zaczął szybko zdobywać punkty doprowadzając do stanu 9-3, a następnie do stanu 13-6. Skuteczne serwy Urszuli Jędrys-Szynkiel oraz bardzo dobra gra w ataku Ani Białobrzeskiej i Andrei Pavelkowej spowodowały, że w tej partii meczu przyjezdne z Rumi nie były w stanie zagrozić miejscowym zawodniczkom. Jednakże pierwsze oznaki przestoju drużyny MMKS pojawiły się przy stanie 20-13. Rozluźnione i zbyt pewne swego gospodynie seryjnie traciły punkt za punktem doprowadzając do stanu 22-18. W zespole przyjezdnych należy pochwalić Toszewą i Todorową za bardzo dobrą grę w obronie i ataku. Po krótkiej reprymendzie trenera Kawki MMKS kończy tego seta wygraniem 25-18.

Set drugi rozpoczął się od obustronnej wymiany ciosów. Wyrównana gra w tym secie toczyła się do stanu 4-4. Po czym zespół TPS niespodziewanie objął prowadzenie 7-4. Bardzo mądrze grające przyjezdne kąśliwą zagrywką i skutecznym blokiem odebrały miejscowym chęć do gry. Bardzo dobrze grała w ataku Hohn Izabela oraz Zygmuntowicz Katarzyna . Wydawało się, że miejscowe cały czas kontrolują grę odskoczyły bowiem na bezpieczną przewagę kolejno 15-10, następnie 21-16. Wtedy niesamowitą serią na zagrywce popisała się Jowita Jaroszewicz doprowadzając do stanu 23-21 dla Rumi. Na nic zdały się zmiany w miejscowej drużynie Ewelina Sieczka zmieniła Annę Białobrzeską, a na rozegraniu pojawiła się Izabela Kunc za Ewę Matyjaszek. Set ten kończy się zwycięstwem Rumi 25-23.

Set trzeci najkrótszy, gdyż trwający zaledwie 14 minut nie dostarczył praktycznie żadnych emocji. Miejscowe zawodniczki zagrały w pełni skoncentrowane, skutecznie grając w ataku i obronie. Raz po raz ataki ze skrzydeł były kończone przez Marzenę Wilczyńską oraz Małgorzatę Lis . Skutecznymi blokami popisywały się Urszula Jędrys Szynkiel oraz Andrea Pavelkowa. Set ten zakończył się gładkim zwycięstwem zespołu MMKS 25-11.

Set czwarty miał podobny przebieg jak set drugi. Obie drużyny popełniły bardzo dużą ilość błędów zarówno w obronie jak i ataku. Jednakże pełną koncentrację i wolę walki do końca przejawiały zawodniczki TPS. MMKS sprawiał wrażenie zespołu nie rozumiejącego się, nie tworzącego monolitu. Praktycznie od samego początku tego seta żadnej z drużyn nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Kolejno stan tego seta przebiegał następująco: 6-6; 10-8;14-14; 17-17; 22-20. Ponowne błędy w przyjęciu zagrywki przez miejscowy zespół spowodowały, że przyjezdne mogły się już cieszyć co najmniej z jednego punktu wygrywając seta numer cztery 25-23.

W piątym secie bardzo zmobilizowane zawodniczki TPS nie dały za wygraną. Na zmianę stron schodziły prowadząc 8-7 . Kolejny zryw MMKS, a w szczególności Eweliny Sieczki spowodował, że miejscowe obejmują prowadzenie 12-10 nie oddając go do końca. Set kończy się udanymi dwoma atakami Anny Białobrzeskiej.

Wynik ten nie napawa dobrym optymizmem przed trudnymi meczami, które czekają MMKS. Za tydzień poznamy ostateczną odpowiedź, czy zespół z Dąbrowy Górniczej zamierza włączyć się do walki o czołowe pozycje w 1 lidze. Sympatycy MMKS opuszczali hale Centrum zawiedzeni pytając siebie wzajemnie: „gdzie podziała się forma zespołu”.

MMKS Dąbrowa Górnicza – TPS Rumia 3:2

(25:18, 22:25, 25:11, 23:25, 15:11)

MMKS: Pavelkowa, Białobrzeska, Matyjaszek, Tkaczewska (Libero), , Jędrys – Szuynkiel, Lis, Sieczka – Kunc.

TPS Rumia: Jagodzińska (Libero), Zygmuntowicz, Hohn, Jaroszewicz, Michalina Jagodzińska, Toszewa; Todorowa – Ćwikła, Brodacka