Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Chemik wygrywa w Łodzi

I liga: Chemik wygrywa w Łodzi

fot. archiwum

Pomimo braku dwóch podstawowych zawodniczek siatkarki polickiego Chemika odnotowały kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonały na wyjeździe Start Łódź w trzech setach.

W tym meczu zabrakło dwóch zawodniczek z podstawowego składu: Katarzyny Ostrowskiej (ból kolana) i Ewy Kwiatkowskiej (leczy kontuzję kręgosłupa). Można je było spotkać na trybunach SDS-u na meczu Piasta ze Skrą Bełchatów. – Te zawodniczki nie pojechały z nami do Łodzi. Narzekały na drobne urazy. Postanowiliśmy, że zostaną w domu – mówi trener PSPS-u Police Mariusz Bujek . – Brak tych dwóch zawodniczek był bardzo widoczny. Popełnialiśmy masę prostych błędów. Potrafiliśmy wygrywając już siedmioma punktami roztrwonić tą przewagę w końcówce seta – dodaje trener.

Spotkanie przebiegało pod dyktando policzanek. Siatkarki Startu nie mogły poradzić sobie z przyjęciem agresywnej zagrywki Chemika. Trochę nerwowych chwil było w pierwszej i ostatniej partii, kiedy to policzanki seriami traciły punkty.

Dziewczyny na własne życzenie doprowadzały do nieciekawych sytuacji. Po naszej stronie siatki panowała kompletna degrengolada spowodowana brakiem porozumienia. Zupełnie niepotrzebnie, bo mogło się to źle dla nas skończyć. Tak nie można grać nawet z gorzej notowanym przeciwnikiem – denerwował się trener Mariusz Bujek. – Właściwie to nie Start zdobywał punkty, tylko my bezmyślnie je traciliśmy.Start okazał się jednak zbyt słaby, żeby wykorzystać momenty słabości przyjezdnych. W Chemiku wyróżniły się atakująca Monika Bryczkowska i powracająca po dłuższej przerwie środkowa Adriana Król .

Start Łódź – Chemik Police 0:3
(24:26, 20:25, 25:27)

Składy:

PSPS Police: Ciesielska, Raczyńska, Furmanek, Bryczkowska, Dąbrowska, Król, Kuchczyńska (libero) oraz Staszak-Staszków, Matusz, Wysocka.

Zobacz również :
Wyniki 13. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: gazeta.pl, ligowiec.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved