Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ze sztabu szkoleniowego wicemistrzów świata… do Vive Kielce

Ze sztabu szkoleniowego wicemistrzów świata… do Vive Kielce

To hit transferowy innego typu. Nie zawodnik czy trener ale jeden z czołowych polskich fizjoterapeutów teraz będzie współpracował z kieleckimi piłkarzami ręcznymi. Pochodzący z Buska Zdrój Adam Wolański ostatnio pomagał polskim siatkarzom na MŚ w Japonii, gdzie zdobyli srebrny medal.

Porozumieliśmy się co do 2,5-letniej współpracy. Adam Wolański będzie w naszym klubie odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników, ich motorykę, odnowę biologiczną, poziom obciążeń treningowych, itp. – wymienia wiceprezes Vive, Marian Urban i nie kryje radości. – Od jakiegoś czasu szukaliśmy profesjonalisty w tej dziedzinie i chyba nie mogliśmy lepiej trafić. Dowiedzieliśmy się, że pan Wolański może być „do wzięcia”. Długo się nie zastanawialiśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, że zgodził się pracować u nas – dodaje.

Zaznacza też, żeby nie traktować tego „transferu”, jako pozyskania nowego masażysty. – Ktoś, kto tak mówi nie ma większego pojęcia o współczesnym sporcie. Masaż jest jednym z elementów dbania o stan fizyczny zawodników, wcale nie najważniejszy – tłumaczy prezes. Na dowód zapowiada, że kielecki klub kupi wkrótce profesjonalny sprzęt do monitorowania organizmów piłkarzy, nie tylko testery ale też specjalne komputery, które będzie można zabierać ze sobą na zgrupowania.Wolański to cichy bohater japońskich mistrzostw świata. Dbał o przygotowanie fizyczne zawodników i ci chwalili sobie współpracę. Miała ona jednak swoje cienie. Ciągłe zgrupowania, wyjazdy na Ligę Światową, Puchar, mistrzostwa Europy i świata powodowały rozłąkę z rodziną. Mieszkający na co dzień w Busku fizjoterapeuta zdecydował się poświęcić jej więcej czasu i przyjął ofertę z Kielc. Z naszych informacji wynika, że proponowano mu również współpracę z reprezentacją polskich piłkarzy ręcznych np. w nadchodzących mistrzostwach świata w Niemczech ale odmówił z podobnych powodów co przy siatkówce.

Adam Wolański

Ma 40 lat, pochodzi i mieszka w Busku Zdroju. Zasłynął z pracy przy reprezentacji Polski siatkarzy, która miesiąc temu zdobyła wicemistrzostwo świata w Japonii przegrywając finał z Brazylią. Współpracował też z czołowymi siatkarskimi klubami – Skrą Bełchatów i AZS-em Olsztyn. Wcześniej był kolarzem zawodowych grupy w Szwajcarii, a w Polsce jeździł w MAT CCC Ceresit, pracował też jako masażysta kolarskiej reprezentacji kraju. Jest żonaty z Renatą, mają 18-letniego syna Filipa.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved