Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zabijaka o szybkości i elegancji geparda

Zabijaka o szybkości i elegancji geparda

O najlepszym siatkarzu ostatnich MŚ w Japonii - Brazylijczyku Gilberto Amauri de Godoy Filho, czyli Gibie, napisano w minionych tygodniach już prawie wszystko. Niedawno w ankiecie włoskiej "La Gazetta dello Sport" też nie miał konkurencji.

W tym tygodniu klasę Giby można było podziwiać tuż za miedzą. Jego klub Bre Banca Lannutti Cuneo złożył wizytę w Ostrawie i w meczu Ligi Mistrzów pokonał miejscowy DHL 3:1.

Siatkarski zabijaka o szybkości i elegancji geparda, zawodnik bez słabych stron – to tylko jedno z określeń czeskich mediów. – Jest niesamowicie szybki – mówi trener DHL Jaroslav Tomas. – Niezbyt wysoki, ale braki te nadrabia niesamowitą skocznością.W spotkaniu z DHL zaimponował też grą …w obronie. – Dlatego też jest najlepszy w świecie – powiedział były reprezentant Czech Milan Fortunik. – Doskonale atakuje i zagrywa, umie indywidualnie blokować, bez zarzutu gra w polu. Mówiąc krótko jest graczem kompletnym.

Praktycznie nie myli się, piłki które dostaje wykorzystuje – mówił zawodnik DHL David Koneczny. Gilberto Amaury de Godoy Filho wygrał już wszystko co się dało. Ma w swoim dorobku złote medale olimpijskie i mistrzostw świata. Zdobył Puchar Świata i Puchar Wielkich Mistrzów. Pięciokrotnie z zespołem został zwycięzcą Ligi Światowej (2001, 2003, 2004, 2005, 2006).

Został wybrany najlepszym sportowcem Brazylii, co w kraju w którym grają tacy piłkarze jak Ronaldinho, jest osiągnięciem szczególnym. – Ten wybór jest dla mnie wielkim zaszczytem i honorem – mówił miłośnik filmu i literatury. Jego żona Cristine Pirv jest również siatkarką, gra w Rzymie. Mają dwoje dzieci.

W ostatnim meczu Ligi Mistrzów zaprezentował wszystko co najlepsze ma w swojej grze. Zgolił tylko bródkę, krórą miał wcześniej.

W grupie LM, w której gra jego klub, prowadzi Panathinaikos Ateny (6 zwycięstw, 0 porażek). Drugie jest Bre Banca Lannutti Cuneo (5-1), a trzeci VfB Friedrichshen (4-2). Cała trójka ma praktycznie zapewniony awans do fazy play-off.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved