Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wicemistrzowie laureatami plebiscytu „Przeglądu Sportowego”

Wicemistrzowie laureatami plebiscytu „Przeglądu Sportowego”

Dziś wieczorem odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w corocznym plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca roku. Wśród wyróżnionych za osiągnięcia w roku 2006, znaleźli się siatkarze...

Wyróżniono Raula Lozano, Sebastiana Świderskiego i „srebrną drużynę” z mistrzostw świata w Japonii, która reprezentowana była na na uroczystości przez kapitana kadry Piotra Gruszkę, Piotra Gacka i Agnieszkę Gołaś.

Trzecie miejsce w konkursie indywidualnym na najlepszego sportowca roku 2006 zdobył Sebastian Świderski. – Dziękuję przede wszystkim wspaniałym polskim kibicom, dla których chce się grać w siatkówkę – powiedział, za pośrednictwem menadżera Jakuba Malke nasz reprezentant, który obecnie, wraz z włoskim klubem RPA LuigiBacchi.it Perugia przygotowuje się do spotkań włoskiej Serie A.Najlepszym trenerem roku 2006 został wybrany „polski Argentyńczyk”, czyli selekcjoner polskiej kadry narodowej Raul Lozano, który po awansie do finału mistrzostw świata w Japonii mówił o sobie, że czuje się niebieskookim, wysokim blondynem.

Najlepszą drużyną 2006 roku została reprezentacja Polski, która na mistrzostwach świata w Japonii wywalczyła srebrny medal. Jest to największy od 32 lat sukces polskiej siatkówki. Nagrodę w imieniu zespołu odebrali żona Arkadiusza Gołasia, Agnieszka, Piotr Gacek i kapitan reprezentacji Piotr Gruszka, który dziękując za wyróżnienie, powiedział:

Jest to dla nas wielkie wyróżnienie, i wielki zaszczyt. Cieszymy się, że po wielu latach nasza „orkiestra” znowu zagrała. Chciałbym pozdrowić wszystkich tych, których tutaj z nami nie ma – resztę zespołu, chłopaków, trenerów, chcę im wszystkim podziękować i pogratulować, bo to jest nasz, wspólny, wielki sukces. Również Arkowi, którego żona jest dzisiaj z nami, bo sporą część czasu z nami był, i wiemy, że był z nami także na mistrzostwach świata. Przede wszystkim dziękuję kibicom, że na nas głosowali, i że mogliśmy wygrać, bo to wielkie wyróżnienie – mówił Piotr Gruszka.

Najlepszym sportowcem roku 2006 została wybrana pływaczka, Otylia Jędrzejczak. Drugie miejsce zajął kierowca Formuły 1, Robert Kubica, a trzecie – Sebastian Świderski ze srebrnej ekipy siatkarzy.

Autor tekstu: Ilona Kobus (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl, TVP

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved