Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sopko, Janeczek, Krupnik o meczu z Mostostalem

Sopko, Janeczek, Krupnik o meczu z Mostostalem

Przed czwartą kolejką PLS zawodnicy Gwardii Wrocław - Maciej Krupnik, Bartosz Janeczek oraz Martin Sopko wypowiadają się na temat sobotniego spotkania z Mostostalem.

Mostostal ma rywalizować z najlepszymi zespołami w PLS, a wy z kolei macie walczyć o utrzymanie, jak zatem pokonać Mostostal?

Maciej Krupnik: Musimy wyjść i zrobić mniej błędów, bo tak bywa przeważnie, że kto zrobi mniej błędów ten wygrywa mecz. Nie możemy też dać przeciwnikom za bardzo odskoczyć w secie, bo później ciężko jest odrabiać straty.Jak z waszą formą? Po trzech porażkach chyba nie jest najlepsza?

M.K.: Forma fizyczna jest moim zdaniem bardzo dobra. Natomiast to, że nie potrafimy wygrać to siedzi gdzieś w głowach. Myślę jednak, że te zwycięstwa przyjdą z czasem. Powinno być coraz lepiej.

Czy wnioski z tych trzech ostatnich porażek zostały wyciągnięte?

M.K.: Wnioski się zawsze wyciąga. Jednak czy to właściwe wnioski wyciągnęliśmy to pokażą następne mecze, bo na treningu możemy super trenować, ale wszystko weryfikuje boisko i przeciwnik.


Który z zawodników Mostostalu może sprawić wam najwięcej kłopotów?

Bartosz Janeczek: Na pewno dużym wzmocnieniem Mostostalu jest Niemiec Bakumovski, jest to, co prawda niski zawodnik jednak wysoko skaczący. Dobrze spisuje się na przyjęciu. Dużym wzmocnieniem jest także Marcin Nowak, który dobrze gra w bloku i ciężko nam będzie się przebić przez ten blok.

Czy po meczu w Kędzierzynie Bartosz Janeczek będzie dalej liderem najlepiej zagrywających zawodników?

B.J.: Na pewno bardzo bym chciał, aby tak było. Chociaż o ile sobie dobrze przypominam to w pierwszym meczu w Warszawie zagrałem dość dużo asów. Później już gorzej szło, ale postaram się zagrać kilka asów z Mostostalem.

Czy właśnie w tej zagrywce będziecie upatrywać swojej szansy?

B.J.: Na pewno to musi być siłą naszego zespołu, bo inaczej będzie się nam ciężko grało.


Atmosfera po trzech porażkach w drużynie chyba nie jest najlepsza?

Martin Sopko: Myślę, że atmosfera jest bardzo dobra. Nie ma czegoś takiego, że ktoś się martwi o to, że przegrywamy trzeci mecz z rzędu. Ja nie odczuwam, żeby atmosfera po trzech porażkach była zła.

Przed turniejem w Kędzierzynie mówiłeś, że pokonacie drużynę Mostostalu. Wtedy się nie udało, a jak będzie teraz?

M.S.: Ja zawsze podchodzę do meczu z nastawieniem, że chce wygrać. Teraz jedziemy do Kędzierzyna także po zwycięstwo. Musimy zagrać w każdym elemencie na jak najwyższym poziomie, a wtedy będzie dobrze.

* Z zawodnikami rozmawiał: Tomasz Gwozdecki (gwardia.pl)

źródło: gwardia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved