Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Jastrzębski Węgiel – OK Varazdin 3:0

Puchar CEV: Jastrzębski Węgiel – OK Varazdin 3:0

Wicemistrzowie Polski, Jastrzębski Węgiel zwyciężyli w drugim meczu turnieju pucharu CEV z chorwackim zespołem OK Varazdin 3:0. Turniej rozgrywany jest w Averbode, w Belgii.

Przewaga jastrzębian widoczna była od pierwszych piłek meczu. Polski zespół wyszedł na prowadzenie 8:5 by po chwili powiększyć je do sześciu punktów 16:9. W miejsce Nikolaja Iwanowa, który rozpoczął mecz w pierwszej szóstce, trener Bosek wprowadził Jakuba Bednaruka. W końcówce różnica pomiędzy obydwoma zespołami wynosiła aż osiem punktów 21:13 i po zaledwie kilkunastu minutach gry jastrzębianie prowadzili 1:0. Również druga odsłona nie przyniosła zmiany w obrazie gry wicemistrzów Polski. Mimo, że początek seta był wyrównany to od stanu 9:9 Jastrzębski zaczął kontrolować sytuację na boisku. Ponownie na parkiecie pojawił się Jakub Bednaruk, a także wprowadzony został Michał Kamiński. Szybko na tablicy wyników pojawił się rezultat 17:10 i jastrzębianie pewnie dowieźli wynik do końca zwyciężając 25:17. Ostatnią odsłonę meczu rozpoczął na rozegraniu Jakub Bednaruk w miejscu Nikolaja Iwanowa i był to set, w którym wicemistrzowie Polski wręcz zdemolowali rywala. Prowadzenie 8:2, chwilę później 10:3 pokazało różnicę w klasie obydwu zespołów. Na boisku pojawił się również młody Australijczyk, Igor Yudin. Gdy Jastrzębski Węgiel prowadził już 22:11 nikt nie miał wątpliwości jakim wynikiem zakończy się to spotkanie. Polacy pewnie zwyciężyli 25:13 i w całym meczu 3:0.

Jastrzębski Węgiel – OK Varazdin 3:0

(25:18, 25:17, 25:13)

Jastrzębie: Pliński, Murek, Szymański, Kadziewicz, Iwanow, Siezieniewski, Rusek oraz Bednaruk, Kamiński, Yudin.

OK Varazdin: Juren, Muharenovic, Gotal, Duric, Caparkapa, Kapustic, Strelec