Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie kadetki bez straty seta w kwalifikacjach do ME

Polskie kadetki bez straty seta w kwalifikacjach do ME

Trzeci mecz bez straty seta – kadra Polski kadetek prowadzona przez Andrzeja Pecia i Tadeusza Krzyształowicza, idzie jak burza przez turniej kwalifikacyjny do ME, rozgrywany w bułgarskiej Banii. Dziś Polki pokonały Austrię 3:0 i mają prawie pewny awans do finałów ME.

Polska – Austria 3:0 (25:17; 25:16; 25:21)

W meczu przeciwko Austrii zagrała podstawowa szóstka: Joanna Wołosz, Magdalena Wawrzyniak, Sylwia Pelc, Katarzyna Bryda, Maja Tokarska, Patrycja Polak oraz na libero Angelika Bulbak. W trakcie spotkania Magdalenę Wawrzyniak zmieniła Katarzyna Lisiecka.

Cieszę się bardzo z kolejnego wygranego spotkania. Tym bardziej, ze mieliśmy obawy przed meczem przeciwko Austriaczkom, które wczoraj przeciw Turcji, zagrały bardzo dobre zawody. O mały włos nie sprawiłyby sensacji i nie pokonałyby faworyzowanych Turczynek. Na szczęście dziś to my kontrolowaliśmy sytuację. Znów dziewczyny zagrały znakomicie w przyjęciu, zaś ataki wspaniale kończyła Katarzyna Bryda – podsumował dzisiejsze spotkanie trener Andrzej Peć.

W drugim sobotnim spotkaniu:

Bułgaria – Dania 3:0 (25:11, 25:18, 25:11)

Jutro w ostatnim spotkaniu turnieju nasza drużyna zmierzy się z Turcją. Turczynki, podobnie jak Polki, nie przegrały meczu, jednak w meczu z Austrią straciły dwa sety. – Nastawiamy się na to, żeby wygrać z Turcją i z pierwszego miejsca awansować do finałów. Na pewno Turczynki są w naszym zasięgu i mimo, że jest to silny zespół, grają bardzo nierówno, co postaramy się wykorzystać. Jestem jednak przekonany, że jutro też przystąpią do meczu z nami bardzo zmobilizowane – dodał trener Peć.

Mecz Polska – Turcja, jutro o godz. 16.00.