Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Plebiscyt – Anna Barańska najlepszą siatkarką 2006 roku

Nadeszła pora na kolejne wyniki Plebiscytu Strefy Siatkówki. Nasi czytelnicy najlepszą polską siatkarką roku 2006 wybrali zawodniczkę Winiar Kalisz – Annę Barańską. W tej kategorii przewaga zwyciężczyni nie była taka duża.

Po niezbyt udanych występach reprezentacji Polski siatkarek w tym sezonie najlepszą siatkarką 2006 roku czytelnicy Strefy Siatkówki wybrali zawodniczkę, która w kadrze nie grała. Przewaga Anny Barańskiej nad drugą Anną Podolec i trzecią Mileną Rosner nie była jednak duża.

1. Anna Barańska (Winary Kalisz) – 21,51%Anna Barańska w 2005 rozstała się w niezbyt miłych okolicznościach z wrocławską Gwardią. Już wtedy była nazywana objawieniem sezonu i wielką nadzieją polskiej siatkówki. W swoim nowym klubie, Winiarach Kalisz, potwierdzała stały wzrost formy. Brązowe medale mistrzostw Polski to jednak dla Anny Barańskiej i jej klubowych koleżanek nie był szczyt marzeń.

Wielu kibiców reprezentacji z utęsknieniem czekało na pojawienie się Anny Barańskiej w zespole Andrzeja Niemczyka. Z pewnością również sama zawodniczka po udanych występach na parkietach LSK oraz Ligi Mistrzyń miała ambicję zadomowić się w zespole przed jakże ważnym sezonem. Anna Barańska nie trenowała jednak w Szczyrku z reprezentacją, choć Ireneusz Kłos chętnie by ją widział wśród swoich podopiecznych. – Słyszałam plotki, że nie chcę grać u Andrzeja Niemczyka ani u Ireneusza Kłosa. Prawda jest inna – mówiła Anna Barańska. – W lipcu miałam operację usunięcia migdałów. W moim wieku nie jest to prosty zabieg.

Mimo to siatkarka pojechała na zgrupowanie, by porozmawiać z trenerem Ireneuszem Kłosem. – Tam wspólnie podjęliśmy decyzję, że ten sezon jest już dla mnie zakończony – dodaje Barańska. Ale po tej rozmowie niespodziewanie znalazła się na 18-osobowej liście zawodniczek, spośród których miała zostać wybrana kadra na mundial. I wtedy zaczęło się zamieszanie, które zakończyło się finansową karą dla zawodniczki nałożoną przez PZPS. Barańska na mistrzostwa świata nie pojechała, ale od początku sezonu gra pierwsze skrzypce w zespole kaliskich Winiar.

2. Anna Podolec (Aluprof Bielsko-Biala) – 18,55%

Zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała chwalona za grę na mistrzostwach świata. Jako jedna z nielicznych potrafiła pociągnąć grę reprezentacji Polski, pomimo niezbyt udanych zagrań jej koleżanek.

3. Milena Rosner (Spar Tenerife Marichal) – 17,20%

Po niezwykle udanym sezonie ligowym, w którym zdobyła mistrzostwo kraju, przeniosła się do utytułowanego Tenerife Marichal. Występu na mistrzostwach świata z pewnością nie zaliczy do udanych, chociaż zdaniem wielu była jedną z lepiej grających zawodniczek reprezentacji Polski.

Kolejne miejsca:

4. Joanna Mirek (Tulica Tuła) – 12,11%

5. Paulina Maj (Aluprof Bielsko-Biała) – 9,88%

6. Katarzyna Skowrońska-Dolata (Asystel Novara) – 9,68%

7. Izabela Bełcik (Muszynianka Muszyna) – 7,07%

Pozostałe 1,92% zdobyły kolejno: Małgorzata Glinka, Dorota Świeniewicz, Natalia Bamber, Maria Liktoras i Magdalena Saad. Pozostałe propozycje nie uzyskały więcej niż trzy głosy.

Już jutro zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu na najlepszego polskiego trenera 2006 roku.

źródło: Strefa Siatkówki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
konkursy

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved