Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Mistrzynie Polski wygrały 3:1 we Wrocławiu

LSK: Mistrzynie Polski wygrały 3:1 we Wrocławiu

Z kłopotami kadrowymi, czy bez nich - ale z Muszynianką zawsze trzeba sie liczyć. Dzisiaj przekonały sie o tym siatkarki Dialog Gwardii Wrocław, ulegając u siebie mistrzyniom 1:3.

Pierwsza odłona spotkania przebiegała pod dyktando gości. Siatkarki z Muszyny całkowicie zdominowały wrocławski zespół. Mistrzynie Polski popisały się doskonałą grą w każdym elemencie. Świetna zagrywka, dobry blok i celne ataki były bez wątpienia atutami gości. Poprzez słabą grę gwardzistek zawodniczki z Muszyny systematycznie budowały miażdżącą przewagę (8:2, 16:5, 21:6). Swoją obecność na boisku zdecydowanie zaznaczała Natalia Babmer, Anna Rybaczewska i Tina Lipicer z Muszynianki Fakro Muszyna. Dzięki dobrej grze Bogumiły Barańskiej z Dialog Gwardia Wrocław gospodyniom udało się zmniejszyć przewagę w końcówce seta do 14 punktów (11:25). Postawa wrocławianek w pierwszej części pozostawiała wiele do życzenia. Być może świadomość tego, że po drugiej stronie siatki stoi tak utytuowany przeciwnik sparaliżowała na chwilę gospodynie, co sprawiło, że miały problemy w każdym elemncie gry.

Pierwsza połowa drugiej części spotkania była wyrównana. Gospodynie cały czas utrzymywały kontakt z przeciwniczkami (3:2, 6:5, 9:10, 12:14). Jednak po stronie Muszynianki pojawiły się błędy, niecelne ataki, zły odbiór, które pozwoliły gwardzistkom na rozwinięcie skrzydeł. Wrocławianki bardzo zaangażowały się w grę. Z poświęceniem broniły ataki gości, dzięki czemu udawało im się wyprowadzić skuteczną kontrę. Trud, jaki gwardzistki włożyły w pierwszą część seta zaowocował w dalszej grze. Mistrzynie Polski popełniały błędy, które w konsekwencji przeniosły się na końcowy wynik tej partii. Gospodynie przejęły inicjatywę, teraz to one posyłały celne ataki na połowę przeciwniczek. Zawodniczkom z Muszyny pozostało tylko bronić się, co jak się okazuje, nie było wcale takie proste. W bloku, który w pierwszym secie funcjonował bez zarzutu, pojawiły się dziury. W trakcie tej partii swoją obecność na boisku zaznaczyły: Anna Rybaczewska z Muszynianki Fakro oraz Daniela Rojkova i Paulina Gomułka z Dialog Gwardii Wrocław.Na pierwszą przerwę techniczną goście schodzili z dwupunktową przewagą (16:14). Ten stan nie utrzymał się jednak długo i zawodniczki z Gwardii wyrównały wynik (17:17). Błąd w ustawieniu Muszynianki oraz dobra gra wrocławianek pozwoliły na budowanie systematycznej przewagi w końcówce seta (19:17, 21:19, 24:20). Drugi set zakończyła Bogumiła Barańska obijając blok przeciwniczek i posyłając piłkę w aut (25:22).

Początek trzeciej partii spotkania zdominowały gwardzistki. Na pierwszą przerwę techniczną schodziły z pięciopunktową przewagą (8:3). Na początku meczu z dobrej strony pokazała się Katarzyna Mroczkowska z Dialog Gwardia Wrocław. W dalszej części spotkania Muszynianka starała się odrobić straty. Dzięki dobrej grze Natalii Bamber zmniejszyła swoją stratę do jednego punktu (15:16). Aż do stanu 19:19 gra toczyła się niemalże punkt za punkt. Po ataku Anny Rybaczewskiej, który ustanowił wynik 20:19, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę gości. Seria dobrych zagrywek Tiny Lipicer i skuteczne ataki Natalii Bamber zwiększały przewagę gości (21:19, 23:20, 24:20). Trzeci set zakończył się wynikiem 25:20 dla Muszynianki Fakro i stanem 2:1.

Ostatnia odsłona meczu przebiegła pod dyktando Mistrzyń Polski. Pierwsze dwa punkty to asy serwisowe w wykonaniu Ewy Cabajewskiej z Muszyny. Zespół gości ponownie zaczął skutecznie grać blokiem, co wystraszyło przeciwniczki. Skutkiem tego były autowe ataki gwardzistek. Tę partię spotkania możnaby porównać do pierwszej. Systematycznie budowana przewaga zapewniła zawodniczom z Muszyny bezstresową końcówkę(5:3, 10:5, 14:9, 22:10). Zastepująca Danielę Rojkovą Joanna Koprowska z Dialog Gwardii Wrocław tymczasowo wzięła na siebie ciężar gry. Nie odmieniła ona jednak losów spotkania, gdyż gospodyniom nie udało się nawiązać walki z przeciwniczkami. Zawodniczki z Muszyny zakończyły ostatnia odsłonę z 12 punktową przewagą (25:13) kończąc całe spotkanie wynikiem 3:1.

Muszyna dominowała warunkami fizycznymi na siatce – podsumowała spotkanie kapitan Gwardii Katarzyna Mroczkowska.

Myślę, że w całym meczu za bardzo oddaliśmy przeciwnikowi inicjatywę – dodał trener Rafał Błaszczyk. – Dziewczyny bardzo nieskutecznie zagrały w przyjęciu, gdzie warunki fizycznie nie odgrywają przecież żadnej roli. Pierwszy set to w naszym wykonaniu całkowita katastrofa, później na szczęście zespół nieco się otrząsnął. Nie mam jednak wątpliwości, że Muszyna wygrała zasłużenie. My z kolei zagraliśmy na tyle, na ile nas stać.

Dialog Gwardia Wrocław – Muszynianka Muszyna 1:3

(14:25, 25:22, 20:25, 13:25)

Składy:

Dialog Gwardia Wrocław: Katarzyna Mroczkowska, Wioletta Szkudlarek, Joanna Koprowska, Marta Haładyn, Bogumiła Barańska, Paulina Gomułka, Aleksandra Krzos (l) oraz Małgorzata Lubera, Daniela Rojkova.

Muszynianka Fakro Muszyna: Dorota Pykosz, Marlena Mieszała, Ewa Cabajewska, Anna Rybaczewska, Tina Lipicer, Natalia Bamber, Magdalena Banecka (l) oraz Maja Soja, Anna Szydełko.