Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Krasnal świetnie gra

Krasnal świetnie gra

Gdy zaczynała treningi koleżanki wołały na nią "Krasnal", bo mierzyła zaledwie 159 cm. Dzisiaj Joanna Wołosz świetnie sobie radzi w narodowej drużynie kadetek. Polskie nastolatki od gładkiego zwycięstwa 3:0 nad Bułgarią rozpoczęły turniej kwalifikacyjny do mistrzostw Europy kadetek.

W reprezentacji Joanna Wołosz, wychowanka Truso Elbląg, do gry wychodzi w pierwszym składzie. Przeciwko Bułgarii ona i jej koleżanki grały tak świetnie, że trener Andrzej Peć nie dokonał żadnej zmiany.

Jestem zadowolony z gry pierwszej szóstki, stąd brak zmiany w składzie – przyznał szkoleniowiec po meczu. – Dziewczyny zagrały skutecznie w przyjęciu, skutecznie też kończyły ataki i głównie to pozwoliło nam odnieść sukces. Niestety wdarło się nieco nonszalancji w poczynaniach mojej drużyny, zwłaszcza w końcówkach setów, w których Bułgarki niebezpiecznie zbliżały się do nas, wprowadzając nerwowość w poczynaniach dziewczyn. Na szczęście potrafiliśmy wykorzystać przewagę i wygrać w trzech setach.Wołosz od przeszło pół roku trenuje i gra w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. To, że zdolna 16-latka wyemigruje z Elbląga stało się jasne, po tym jak Truso nie udało się wejść do II ligi. Utalentowana nastolatka musiała zmienić klub, aby grać w lidze i dalej rozwijać swoje umiejętności.

Dla jej dobra nie było sensu zatrzymywać jej i koleżanek u nas, skoro nie udało się nam zdobyć awansu do II ligi – podkreślał wielokrotnie Andrzej Jewniewicz, trener siatkarek Truso.

Od kiedy Krasnal przyszła na pierwsze zajęcia minęło trochę czasu, a ona sama sporo urosła okazując się jedną z najzdolniejszych zawodniczek rocznika 1990. W 2006 roku razem z reprezentacją województwa warmińsko-mazurskiego zdobyła srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i debiutowała w narodowym zespole. Rok wcześniej z koleżankami z Truso sięgnęła po wicemistrzostwo Polski młodziczek. Jaki sukces przyniesie ten rok?

* Autor tekstu: Arkadiusz Kolpert

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved