Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

Puchar CEV: Zwycięstwo Jastrzębskiego Węgla

Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 Lase-R Ryga w pierwszym meczu turnieju pucharu CEV w belgijskim Averbode. Jastrzębianie oddali rywalom jedynie drugą partię. W drugim meczu Beets Averbode pokonał OK Varazdin 3:2.

Od samego początku polski zespół prowadził i to znacząco schodząc na pierwszą przerwę techniczną przy stanie 8:3. Pięciopunktowa różnica utrzymywała się również w dalszej fazie seta, głównie za sprawą świetnie spisującego się Grzegorza Szymańskiego. W końcówce zawodnicy z Rygi zdołali dogonić Polaków do stanu 22:21, jednak podopieczni Ryszarda Boska pewnie zakończyli seta wynikiem 25:22. W drugiej odsłonie podobnie jak w pierwszej jastrzębianie byli na prowadzeniu 8:5, 16:14. Od stanu 17:17 rywale zaczęli grać dużo skuteczniej wychodząc na prowadzenie 20:22 i wygrywając seta 23:25. Trzeci set również rozpoczął się od prowadzenia wicemistrzów Polski 8:5, chwilę później było już 13:6 i tak wypracowana przewaga wystarczyła aby zespół dowiózł wynik do konca pewnie wyciężając 25:19. Ostatnia odsłona meczu toczyła się już pod całkowite dyktando jastrzębian, którzy objęli prowadzenie 13:7 i zdobyli kolejne pięć punktów z rzędu ustalając wynik 18:7. Grając już spokojniej zwyciężyli 25:17 i w całym spotkaniu 3:1.

Fantastyczne zawody rozegrał Grzegorz Szymański zdobywając aż 25 punktów. Nie gorsi byli partnerzy z zespołu. Młody Paweł Siezieniewski zapisał na swoim koncie 15 oczek, a Łukasz Kadziewicz tylko jedno mniej – 14. Z dobrej strony pokazał się wracający do gry Dawid Murek, który uzyskał 12 punktów.

Jastrzębski Węgiel – Lase-R Ryga 3:1

(25:22, 23:25, 25:19, 25:17)

Jastrzębski Węgiel: Pliński, Murek, Szymanski, Kadziewicz, Iwanow, Siezieniewski, Rusek

Lase-R Ryga: Sorokins, Celitans A., Kovals, Vensbergs, Leceinieks, Celitans G., Plavins

W drugim spotkaniu Beets Patteet Averbode pokonał OK Varazdin 3:2. Averbode rozpoczęli mecz w składzie: Van Decraen, Sirelpuu, Verheiden, Van Goethem, Tuerlinckx, Simovski, Deroey (l). Gospodarze turnieju okazali się lepsi od chorwackiego zespołu, który mimo to zdołał napsuć rywalom krwi najpierw pewnie zwyciężając drugą odsłonę a później doprowadzając do tiebreaka. W nim pewnie wygrali jednak gospodarze, uznawani za najgroźniejszego rywala jastrzębian w walce o kolejną rundę.

Beets-Patteet Averbode – OK Varazdin 3:2

(25:21, 22:25, 25:19, 24:26, 15:11)