Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal już spokojniejszy

PLS: Mostostal już spokojniejszy

Siatkarze kędzierzyńskiego Mostostalu przed tygodniem wygrali w Warszawie swój pierwszy mecz ligowy. W sobotę muszą to samo zrobić we Wrocławiu.

Szanujemy rywala, ale musimy wygrać, i to za trzy punkty. Jeśli u siebie nie będziemy zdobywali punktów z najsłabszymi zespołami w lidze, to z kim? – pyta Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle.

W ostatnich dniach w klubie poprawiły się nastroje. W trzeciej kolejce zespół w końcu zwyciężył, jednocześnie jeden z najważniejszych sponsorów Zakłady Azotowe Kędzierzyn potwierdziły chęć dalszej współpracy w roku 2007.Z większym spokojem pracuje także trener kędzierzynian Andrzej Kubacki: – Dwie porażki z Olsztynem i Częstochową były niby wkalkulowane w bilans, bo to silniejsze od nas zespoły, ale w Warszawie musieliśmy zdobyć punkty. Dobrze, że nam się udało. Już po samych zawodnikach na treningach widać, że grają teraz na większym luzie – przyznaje Kubacki.

W Warszawie dobrze zaprezentował się dotychczasowy zmiennik 20-letni Jakub Jarosz. – Kuba powinien wyjść w pierwszym składzie, ale jak ostatecznie będzie, zależy od trenera Kubackiego. On bierze odpowiedzialność za wynik, on ustala skład – mówi Pietrzyk.

Wrocławianie to jeden z kandydatów do spadku z Polskiej Ligi Siatkówki. Inauguracja PLS i zdobyty w Warszawie punkt zaciemnił nieco obraz możliwości gwardzistów. Później wrocławianie przegrali jednak 1:3 w Radomiu i 0:3 z Resovią. W porównaniu do ubiegłego sezonu, kiedy to Gwardia okazała się dużą niespodzianką, z zespołu odszedł mózg drużyny rozgrywający Pavel Chudik. Klub nie pozyskał wartościowego następcy, co zresztą nie jest proste, bo Chudik to klasowy rozgrywający. Pozyskanie niechcianych w Mostostalu: Martina Sopko, Karola Sramka czy Aleksandra Januszkiewicza, to najwyżej uzupełnienia składu niż wzmocnienia. Pomysł na sukces w Kędzierzynie-Koźlu wrocławianie mogą mieć tylko jeden: postawić na bardzo mocną zagrywkę. W ten sposób zdobyli punkt w stolicy, gdzie zaliczyli aż 13 asów serwisowych.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved