Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jastrzębski Węgiel walczy w Pucharze CEV

Jastrzębski Węgiel walczy w Pucharze CEV

Od dzisiaj w belgijskim Averbode siatkarze Jastrzębskiego Węgla będą rywalizować o awans do 1/8 finału CEV. Polski zespół musi zająć pierwsze miejsce w swojej grupie, bo do dalszych gier awansuje tylko zwycięzca turnieju.

Rywalami podopiecznych trenera Ryszarda Boska będą: łotewski zespół Lase R-Riga (mecz dziś o 20.30), chorwacki OK Varażdin (sobota, 16.00) i gospodarz Beets-Patteet Averbode (niedz. 18.00).

Myślę, że występujemy w roli faworyta – ocenia libero jastrzębian Paweł Rusek, cytowany przez oficjalną stronę Jastrzębskiego Węgla. Nie chcę źle mówić o innych drużynach, ale uważam, że jesteśmy drużyną najbardziej znaną z tych czterech. Powinniśmy sobie poradzić. Z drugiej strony są to na pewno zespoły nieobliczalne i nie wiemy na co je stać. Czeka nas trudna przeprawa, ale damy radę. Pierwszy mecz będzie ciężki, bo zawsze tak jest na początku turnieju. Najgroźniejszym rywalem będą jednak gospodarze. Wiemy, że w sparingu z nimi latem grał AZS Częstochowa i wygrali u nich tylko 3:2. To dla nas sygnał ostrzegawczy.Wiemy, na co stać Belgów i Chorwatów, nie jest nam znany łotewski zespół, który jako ostatni dołączył do składu tej grupy. Faktycznie, najtrudniej będzie chyba wygrać z gospodarzami. Musimy tak samo skoncentrowani podejść do wszystkich meczów. Gra na poziomie, jaki prezentowaliśmy w lidze przeciw Jadarem, powinna wystarczyć na awans. Nie może być mowy o żadnym lekceważeniu, bo można się na tym sparzyć – dodał trener Bosek.

Nasi siatkarze wczoraj mieli zaplanowany lot z Warszawy do Brukseli. Dalszą drogę mieli przejechać autobusem podstawionym przez organizatorów.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved