Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Przed meczem Płomień Sosnowiec – Polonia Świdnica

II liga: Przed meczem Płomień Sosnowiec – Polonia Świdnica

Po świąteczno-noworocznej przerwie wznawiają rozgrywki zawodniczki II-ligowego Płomienia Sosnowiec. Na początek zagrają u siebie z ostatnią drużuną tabeli, MKS Polonia Świdnica.

Będzie to dobra okazja do sprawdzenia aktualnej dyspozycji i zdobycia kolejnego kompletu punktów.

Siatkarki Plomienia w ciągu ostatnich tygodni nie tylko wypoczywały. By nie stracić dobrej dyspozycji ćwiczyły regularnie we własnej hali pod okiem szkoleniowca, Piotra Augustyna.W sumie przeprowadziliśmy cztery treningi. Dwa indywidualne, bardziej luźne, oraz dwa kolejne, gdzie szlifowaliśmy zagrania w trakcie gier kontrolnych. Miałem do dyspozycji większość zawodniczek. Tylko dwie wyjechały nieco dalej na święta, do rodziny, ale stawiły się na wtorkowych zajęciach. Na szczęście nikt nie narzeka na urazy i kontuzje. Odpoczynek posłużył też naszej kapitan, Oldze Baraniec, która miała drobne problemy ze zdrowiem, ale teraz wszystko powinno już być w porządku – stwierdził trener WSH Płomień Sosnowiec.

Jutrzejszy rywal nie powinien sprawić gospodyniom większych problemów. Drużyna ze Świdnicy jest bowiem zdecydowanie najsłabsza w tegorocznych rozgrywkach. Nie wygrała żadnego spotkania, po stronie zysków notując tylko jednego wygranego seta. W pierwszej rundzie WSH Płomień wygrał zdecydowanie na wyjeździe 3: 0 (25: 12, 25: 17, 25: 22).

Z jednej strony do dobrze, że rozpoczynamy grę od konfrontacji z teoretycznie słabszą drużyną, ale po dłuższej przerwie nie możemy sobie pozwolić na dekoncentrację. Powinniśmy zagrać pewnie, na normalnym poziomie – podkreślił Piotr Augustyn.

Sosnowiczanki grają ostatnio bardzo dobrze. Odniosły kilka cennych zwycięstw, a w ligowej tabeli usadowiły się mocno na trzeciej pozycji. Stało się to możliwe, dzięki dobrej postawie w starciach z bezpośrednimi rywalkami do czołowych lokat. Cenna była zwłaszcza wyjazdowa wygrana we Wrocławiu z rezerwami KS Impel Gwardii 3: 2, a także sukces na zakończenie ubiegłego roku w Opolu. Tam nasze siatkarki rozbiły miejscowy AZS 3: 0, nie popełniając praktycznie błędów w ataku i obronie. Znacznie bardziej zacięte było pierwsze spotkanie obu tych ekip w Sosnowcu, kiedy to WSH Płomień po zaciętej walce wygrał 3: 2.

Aktualnie podopieczne Piotra Augustyna mają na koncie 26 pkt i aż o sześć wyprzedzają czwarty w tabeli zespół z Wrocławia. Niewiele, bo tylko cztery oczka, tracą natomiast do wiceliderek z Częstochowy. Na razie poza zasięgiem pozostałych drużyn pozostaje ekipa PLKS-u Pszczyna, która zgromadziła aż 36 pkt.

W następnej kolejce zmagań WSH Płomień Sosnowiec wyjedzie do Jawora na spotkanie z tamtejszą Olimpią, mając szanse na zdobycz punktową. 20 stycznia we własnej hali będzie natomiast podejmował prowadzący w rozgrywkach zespół z Pszczyny.

Autor tekstu: Piotr Sobierajski – Dziennik Zachodni

źródło: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved