Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Na początek derby opolszczyzny

II liga: Na początek derby opolszczyzny

II-ligowe drużyny zaczynają rok 2007 od derbów Opolszczyzny. Dodatkową nowością jest to, że AZS Opole i Karo Strzelce Opolskie zagrają w nowej hali przy ul. Prószkowskiej.

Dotychczas akademicy występowali na obiekcie przy ul. Szarych Szeregów, ale teraz, gdy Politechnika otworzyła własny obiekt, ekonomiczniej będzie, by drużyna właśnie tam się przeniosła. – Odbyliśmy już kilka treningów i szybko się przyzwyczajamy. Najważniejsze, żebyśmy skupili się na grze, a nie na hali – mówi trener gospodarzy Zbigniew Rektor. Dla jego drużyny to spotkanie jest bardzo ważne, bo opolanie nadal walczą o wejście do pierwszej szóstki, która pozwoli rywalizować o awans do serii B. – Dobrze byłoby wygrać za trzy punkty, choć wiadomo, że derby rządzą się swoimi prawami. Jeśli wszystko będzie wychodzić tak jak na treningach, to zwyciężymy – zapewnia szkoleniowiec.

Początkowo ekipa ze Strzelec Opolskich chciała, by spotkanie przełożyć, bo dwóch zawodników Jakub Prochera i Grzegorz Wójtowicz mają w dniu meczu studniówkę. Ze względu na obłożenie nowej hali trudno byłoby jednak znaleźć nowy termin i jedyne, co udało się gościom uzyskać, to przesunięcie rozpoczęcia meczu o pół godziny. – Najprawdopodobniej przyjedziemy osłabieni brakiem Grzegorza, ale za to w bojowym nastroju. Pierwszą rywalizację z Opolem wygraliśmy 3:1, ale wtedy przeciwnicy zaprezentowali się słabo. To młoda drużyna i teraz może być zupełnie inaczej. Cieszę się, że mamy więcej punktów niż rywale i o wiele większy komfort gry – podkreśla Radosław Górski, trener Karo.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved