Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Przed meczem GTPS Gorzów – Energetyk Jaworzno

I liga: Przed meczem GTPS Gorzów – Energetyk Jaworzno

Gorzowiane nie wyobrażają sobie, że mogą przegrać piąty mecz z rzędu. W Jaworznie zakładają ogranie GTPS-u, bo to zespół środka tabeli. W sobotni wieczór przegrani będą wściekli.

W najbliższy weekend zespoły męskiej I ligi rozegrają ostatnią serię pierwszej rundy. – Mecz z Energetykiem ma dla nas duże znaczenie – mówił prezes GTPS Dziewulski Inkaso Team Zenon Michałowski. – Nawet nie biorę pod uwagę, że po raz piąty z rzędu stracimy wszystkie punkty. Liczy się tylko zwycięstwo, bo dzięki niemu powinniśmy wrócić do czołowej szóstki. Czarny scenariusz może nas zdegradować aż na dziewiątą pozycję.

W Gorzowie mają już za sobą zmianę trenera – pierwszym szkoleniowcem został tuż po świętach Jerzy Taczała – w Jaworznie omal do niej nie doszło. Energetyk po 12. kolejkach jest jeszcze niżej niż GTPS, bo dopiero na dziewiątym miejscu. Chwali się wygraną 3:2 nad wiceliderem Płomieniem Sosnowiec, a wstydzi za aż siedem porażek. Głowę trenera Zbigniewa Błaszczaka uratowała ostatnia wygrana 3:0 z Bzurą w Ozorkowie. – To nie jest już ten sam rewelacyjny beniaminek, który poprzedni sezon skończył na czwartej pozycji – opowiadał szkoleniowiec Energetyka. – Odeszły nasze filary, doświadczeni zawodnicy, którzy ciągnęli grę. Teraz młody zespół trzeba zgrać, a o wyższej cele powalczymy w następnych rozgrywkach.Najpierw jednak Energetyk musi utrzymać się w I lidze i w Jaworznie twierdzą, że do tego koniecznie potrzebne są punkty za zwycięstwo nad GTPS. – To co zawodnicy pokazują na treningach daje optymizm – mówił Błaszczak. – Gorzowianie są tuż obok nas. W sobotę jest duża szansa ich przeskoczyć.

Nasz zespół ma zupełnie inny plan. – Jedziemy do Jaworzna po zwycięstwo – powiedział drugi trener GTPS Maciej Kowalczuk. – Widać, że do zawodników dotarło co się stało w grudniu. Mają dosyć przegrywania, jeden drugiego mobilizuje. Wyjazd do Energetyka to dobra okazja, aby wrócić na miejsce w górnej części tabeli.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved