Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Ciężka przeprawa bełchatowianek w Szczecinie

I liga: Ciężka przeprawa bełchatowianek w Szczecinie

fot. archiwum

W najciekawszym meczu 13. kolejki pierwszej ligi kobiet, ubiegłoroczny spadkowicz z LSK - Piast Szczecin, podejmie we własnej hali trudnego rywala - zespół Skry Bełchatów.

W szczecińskiej drużynie nastąpiły zmiany personalne – Klub rozstał się z Gabrielą Laskowską i Marzeną Goździewską , a ponadto do Polic odeszły Monika Bryczkowska , Ewa Kwiatkowska i Joanna Kuchczyńska . Do Poznania przeszła natomiast dotychczasowa kapitan drużyny szczecińskiej, Irina Archangielskaja . Piast rozpoczął poszukiwanie nowych siatkarek.

 

W przededniu nowego sezonu ugruntowała się już lista zawodniczek. Do zespołu przyszło w sumie pięć nowych młodych siatkarek: z rodzimego podwórka skrzydłowa Anna Róg i rozgrywająca Magda Strąg – obydwie od kilku lat związane z młodzieżowymi zespołami Piasta. Z Łodzi Klub pozyskał środkową Paulinę Rolińską i skrzydłową Annę Związek , a na rok z gdańskiej Gedanii wypożyczona została libero Marta Benderska . W roli drugiego trenera występuje Marek Mierzwiński, który jednocześnie pełni funkcję I trenera w drugoligowym zespole Uniwersytet Piast Szczecin. Po dymisji Jerzego Taczały funkcję pierwszego szkoleniowca powierzono Ireneuszowi Kłosowi . Szkoleniowiec, który nie tak dawno prowadził reprezentację siatkarek podczas Mistrzostw Świata w Japonii ma przywrócić blask żeńskiej drużynie. 

Bogatszy w doświadczenia z zeszłego sezonu, Klub Sportowy PIAST Szczecin rusza w ligowych rozgrywkach sezonu 2006/2007. Rozpoczyna się walka o powrót do Ligi Siatkówki Kobiet. Z jakim skutkiem? Przekonamy się w kolejnych spotkaniach…

 

Obecnie filarem zespołu są : Chojnacka Paulina, Kasprzak Kinga, Szymańska Marta, Twaróg Marlena …, ale kto wyjdzie w podstawowym składzie zdecyduje trener Kłos.

 

Zespół Skry chcąc wywieźć ze Szczecina choćby jeden punkt musi do meczu podejśc maksymalnie skoncentrowany.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved